Догори
Дати відгук

ТОП-7 помилок хворих на COVID-19 та як їх не зробити

Поради дав інфекціоніст

4 хв на прочитання06 Жовтня 2020, 07:15
Поділитись:

За час карантину лікарі встигли вивчити захворювання та далеко просунутися вперед. Однак пацієнти, які вперше стикаються із новим вірусом часто не тільки не знають, як правильно реагувати при хворобі, а й роблять помилки. Які саме та як себе правильно поводитися при хворобі, розповів лікар-інфекціоніст Євген Дубровський, який лікує від COVID-19 у Київській лікарні № 4. Повідомляє «Волинь Online»

1. Паніка. 

Метушня, агресія, розпач – вся палітра негативних емоцій виливається в непродуктивний бік і робить шкоду пацієнтові та його близьким. Не кажучи вже про згубну дію стресу на саму імунну систему – єдиного захисника від вірусного захворювання. 

2. Приймати потужні антибіотики на ранній стадії захворювання. 

"Антибіотики не діють на віруси! Це величезна помилка – сотні, сотні пацієнтів поступають в інфекційні стаціонари з пневмоніями на 6-8 добу після вже пропитого курсу антибіотика, часто і не одного. Це не працює. Це призводить лише до антибіотикорезистентності та зайвому отруєнню організму", - розповідає лікар.

За його словами, у протоколі лікування Covid-19 чітко наголошують, що антибіотики забороняють приймати для профілактики чи для лікування неускладнених форм. Для призначення антибактеріальних препаратів є покази: характерні зміни в аналізах, рентгенологічна картина та клінічна картина. 

3. Масове обстеження всіх контактних. 

"Постійно чую випадки, коли люди біжать в лабораторії здавати мазочок ПЛР на ковід, коли у них на роботі чи в оточенні хтось захворів. Навіщо? Є інкубаційний період. Після контакту з хворим має пройти не менше 5 діб (в середньому 7-10, максимум 14 діб), щоб людина захворіла і почала виділяти вірус. Який сенс бігти та здавати тести одразу після контакту? Що ми хочемо побачити: негативний результат. І що далі? Він же неінформативний! Людина захворіти може значно пізніше", - попереджає інфекціоніст.

Лікар стверджує, що лише, коли з'являться перші симптоми, навіть легкої форми ковід – слабкість, втома, невисока лихоманка. Може пропасти смак чи нюх. Лише тоді треба робити тест. 

4. Бігти в стаціонар. 

"І хоча лікарі стаціонарів просто з ніг валяться від навантаження та кількості звернень, вони надають таку консультативну допомогу, бігаючи від важких хворих у своєму відділенні до натовпу панікерів на пропускнику. Для стаціонарного лікування є покази, є критерії важкості. Якщо після огляду не видно небезпечних симптомів чи підозри на негативну динаміку, людина має лікуватись вдома", - говорить Дубровський.

5. Самолікування. 

За словами лікаря, він постійно чує про випадки, коли людина тиждень, два просто згорає від 40-градусної лихоманки вдома, приймає шалені дози жарознижуючих і потім потрапляє в стаціонар у вкрай важкому стані. Навіщо? Саме для таких пацієнтів розгорнута мережа ковідних лікарень. Тому стало дуже погано — не гайте часу, викликайте швидку.

6. Противірусні. 

Інфекціоніст стверджує, що в українців улюбленіші препарати всілякі амізони, гропринозини, аміксини та т. п. й тільки людина захворіє, то починає їх пити жменями. Але ці ліки не лікують, а підсилюють та стимулюють дію імунної системи. 

"Сам по собі COVID-19 не чинить руйнівного впливу на тканини та клітини. Біда трапляється коли організм неадекватно відповідає на чужорідний агент. І імунні клітини, вбиваючи вірус, наносять значні пошкодження власним тканинам. Тому забороняється використовувати препарати, які ще більше роблять імунітет агресивнішим. Тому на противірусні – зараз табу", - наголошує лікар.

7. КТ. 

"Те, що ми бачимо на комп’ютерній томографії в вигляді матових скелець – це не та пневмонія, яку ми боїмося та при якій мають бути залучені антибіотики. На таку умовну “пневмонію” антибіотики не діють. КТ – прекрасний високоточний коштовний метод, який в контексті ковіду використовується дуже часто недоцільно. Вражаюча невідповідність стану хворого і КТ-картині, відсутність прогнозувати захворювання, неможливість визначити строки захворювання, жодної допомоги в виборі тактики лікування", — пояснює Дубровський.

Що краще? Звичайний рентген на 6-7 добу. За словами інфекціоніста, він покаже чітко, чи є бактеріальна пневмонія. Й лише якщо вона є, медики призначають антибіотики.

Нагадаємо, медики розповіли, коли кава стає шкідливою і як отримати від неї максимальну користь для здоров'я.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я
Дослідження вчених Алкогольні напої Шкідливі звички
Вчені назвали найнебезпечніший вид алкоголю: вбиває серце та сприяє ожирінню
1 хв на прочитання52 хвилини тому
Зображення ілюстративне. Фото: Кордон
Скільки можна грати у відеоігри: несподівана відповідь науковців
2 хв на прочитаннягодина тому
Зображення ілюстративне. Фото: Рixabay
«Можете нічого не платити»: в Україні хочуть змінити правила щодо інформування пацієнтів про Програму медичних гарантій
1 хв на прочитання2 години тому
Зображення згенероване ШІ
У Франції схвалили законопроект про заборону дискримінації за волоссям
1 хв на прочитання4 години тому
В Україну доставлено 254 тисячі доз омікрон-специфічної вакцини проти COVID-19
2 хв на прочитання6 годин тому
Хто випускає більш смердючі гази і що робити, якщо дуже потрібно «поставити на паузу» метеоризм? Ось що розповідає експерт
4 хв на прочитання9 годин тому
Найгірший час для вживання бананів: коли фрукт перетворюється на отруту
2 хв на прочитання10 годин тому
Сніданки, які згублять ваше здоров’я
1 хв на прочитанняВчора
Більше з GreenPost
Житлові квартали в новій адміністративній столиці на схід від Каїру, Єгипет, 26 листопада 2023 року. Фото: Reuters
У Єгипті з нуля будують нову столицю посеред пустелі. Місто вже майже готове — ось як воно виглядає (ФОТО)
3 хв на прочитання6 хвилин тому
Українське борошно Grain frоm Ukraine Експорт
Судан отримав другу партію українського борошна в рамках ініціативи Grain frоm Ukraine
1 хв на прочитання2 години тому
Чорнобильська зона Рубка дерев Екологічні злочини
На території Чорнобильської зони продовжуються рейди: зафіксовано нові факти порушень
2 хв на прочитання3 години тому
Маринад для курки Рецепт приготування
Маринад для курки з кока-колою: як замаринувати м'ясо по-новому
1 хв на прочитання5 годин тому
Є пошкодження енергетичної інфраструктури у 6 регіонах, у деяких областях проходять аварійні відключення
1 хв на прочитання6 годин тому
На Черкащині шахрайським шляхом привласнили землю вартістю понад 6 млн грн
1 хв на прочитання8 годин тому
Декор зі спилів дерева: нові ідеї для вашої дачі (ФОТО)
2 хв на прочитання8 годин тому
Запіканки на будь-який смак: 11 рецептів — і солодкі, й несолодкі
12 хв на прочитання15 годин тому