Догори
Дати відгук

ТОП-5 факторів, що викликають інсульт

Медики підкреслюють, що всі п’ять факторів можна змінити

2 хв на прочитання05 Листопада 2020, 16:10
Поділитись:

Приблизно у кожної четвертої дорослої людини протягом життя може трапитися інсульт – подія, здатне викликати стійке пошкодження головного мозку, тривалу інвалідність або навіть смерть. Більшість інсультів являють собою ішемічні, що виникають через миттєвої закупорки провідних до мозку артерій. Рідше відбуваються геморагічні інсульти, обумовлені раптовим розривом кровоносної судини.

За словами медиків, інсульт може вразити будь-яку людину в будь-якому віці – це перш за все раптове порушення кровопостачання головного мозку.   Неврологи назвали п’ять факторів способу життя, які підвищують ризик інсульту у більшості людей, цілком піддаються корекції або контролю, про це інформує портал Times Now.

Хвороби серця. Однією з найбільш частих причин інсульту є дефект серцевого клапана, фібриляція передсердь або нерегулярне серцебиття. Коли жирові відкладення (бляшки) закупорюють артерії, вони блокують потік багатої киснем крові в мозок. Отже, це збільшує ймовірність мозкової атаки. У той же час регулярний прийом препаратів дозволяє не допустити такого небезпечного наслідки.

Високий кров’яний тиск. Гіпертонія, мабуть, є основною причиною інсульту у більшості. Неконтрольований високий кров’яний тиск пошкоджує і послаблює кровоносні судини мозку, сприяючи їх розриву. Крім того, може привести до утворення тромбів в артеріях, що в кінцевому підсумку викличе інсульт.

Діабет. У діабетиків високий рівень глюкози в крові сприяє утворенню жирових відкладень на стінках кровоносних судин. Це обмежує кровотік, підвищує ризик атеросклерозу, веде до зростання тиску в судинах – виникають всі передумови для інсульту.

Вага. Надмірна вага часто асоціюється з високим рівнем холестерину, підвищеним рівнем глюкози в крові та надмірною циркуляцією ліпідів. З часом це пошкоджує кровоносні судини мозку і серця.

Куріння. Нікотин, що міститься в сигаретах, підвищує рівень артеріального тиску, згущена кров – це також сприяє утворенню згустків, які здатні закупорювати артерії і провокувати інсульт.

Медики підкреслюють, що всі п’ять факторів можна змінити, регулярно приймаючи ліки, контролюючи показники тиску і холестерину, стежать за харчуванням і вагою.

Відомо, через те, що Україна вже кілька днів поспіль б'є коронавірусні рекорди за кількістю інфікованих, у МОЗ вимагають від Уряду дозволити посилити карантинні обмеження. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
ФОТО: ілюстративне / Вікіпедія
У Молдові фермерам дозволили вирощувати промислові коноплі
1 хв на прочитання51 хвилину тому
ФОТО: ілюстративне
Погода здивує: синоптики прогнозують аномальний грудень
1 хв на прочитаннягодина тому
ФОТО: Україна й Азербайджан підписали Меморандум про співпрацю у питаннях захисту довкілля / Міндовкілля
Україна та Азербайджан поглиблюють співпрацю у питаннях захисту довкілля
1 хв на прочитання2 години тому
Каспійський тюлень. Зображення згенеровано ШІ
На берег Каспійського моря викинуло майже 2 000 мертвих тюленів — ось що відомо про причини смерті
1 хв на прочитання3 години тому
День гуманного суспільства: що передбачає ініціатива?
4 хв на прочитання4 години тому
Міндовкілля відновить систему моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів
2 хв на прочитання4 години тому
Україна інтегрується до міжнародної системи боротьби з ННН-рибальством
1 хв на прочитання5 годин тому
Шашлик у томатному маринаді — можна готувати як на мангалі, так і в духовці чи на грилі
1 хв на прочитання6 годин тому