Топ-3 продукти, які допомагають у профілактиці раку
Ферментовані продукти допомагають запобігти онкологічним захворюванням.
Дієта, яка включає ферментовані продукти, може допомогти у запобіганні онкологічних захворювань. Про це експерт у сфері здоров'я та спеціаліст з питань харчування Лорен Леплі розповіла виданню Express.
Лорен Леплі, яка сама пережила меланому третьої стадії, розповіла:
Ферментована їжа займає одне з перших місць у списку продуктів із властивостями профілактики раку, оскільки вона містить корисні бактерії, відомі як пробіотики, які, як було доведено, мають низку корисних для здоров’я властивостей, включаючи потенційну профілактику раку. Пробіотики — це корисні бактерії, які живуть у кишечнику та допомагають підтримувати здоровий баланс мікроорганізмів у травній системі. Вони важливі для травлення, імунної функції та загального здоров’я
Проведені дослідження показали, що корисні бактерії у ферментованих продуктах можуть допомогти запобігти раку таким чином:
- зменшення запалення
- зміцнення імунної системи
- сприяння виробленню коротколанцюгових жирних кислот
- детоксикація організму
Прикладами ферментованих продуктів із високим вмістом пробіотиків є йогурт, кефір, квашена капуста, місо, темпе. За словами спеціалістки, додавання цих продуктів у раціон може забезпечити низку переваг для здоров’я, включаючи потенційну профілактику раку. Лорен Леплі каже:
Однак важливо зазначити, що не всі ферментовані продукти є однаковими, і вміст пробіотиків може сильно відрізнятися в різних брендах і типах продуктів
Експерт у сфері харчування пояснила переваги трьох видів ферментованих продуктів, серед яких – кефір, місо та натто.
Користь кефіру
У дослідженні, опублікованому в журналі Medical Oncology у 2017 році, йдеться, що кефір має протиракові властивості. Вчені зазначають:
Багато досліджень показали, що кефір впливає на різні види раку, такі як колоректальний рак, злоякісні Т-лімфоцити, рак молочної залози та карцинома легенів
Користь місо
Місо — це ферментована соєва страва, яка зазвичай використовується в японській кухні. Його виготовляють шляхом ферментації соєвих бобів із сіллю та коджі, який є різновидом гриба. Це хороше джерело білка, вітамінів і мінералів, а також місо містить корисні бактерії, які можуть допомогти травленню.
Користь натто
Це також традиційна японська їжа. Натто багатий вітаміном К2, який важливий для здоров’я кісток, а також може мати протизапальні властивості.
У 2020 році дослідницька група з Національного онкологічного центру в Японії опублікувала статтю в BMJ, в якій йшлося, що часте споживання ферментованих соєвих продуктів, включаючи натто та місо, пов’язане з нижчим ризиком смертності.
Більше новин читайте на GreenPost.