То дощ, то спека: кардіолог радить, як пережити перепади тиску

2 хв на прочитання28 Серпня 2021, 07:50

Метеочутливість можна знизити.

Лікар-кардіолог Анна Солощенко розповіла, що в ці літні місяці, коли за вікном то дощ, то спека, дуже багато пацієнтів звернулося до неї зі скаргами на погане самопочуття. Тому вона хоче дати декілька порад, як правильно налаштувати свої судини на плідну й успішну співпрацю з погодою й атмосферою.

1. Перше та найважливіше — регулярні фізичні навантаження, бажано під контролем фахівця. Підійдуть усі, але деяку перевагу можна віддати фізіологічним тренінгам (пропонують зараз усі сучасні спортзали), йозі, кардіонавантаженням.

«Головне в цьому питанні регулярність і дати своїм судинам час зміцніти. Але, повірте, дуже рідко можна зустріти людину, яка роками ходить у спортзал і потерпає від зміни погоди», — запевняє кардіолог.

2. Судини потрібно тренувати і за допомогою теплових процедур — SPA, не спекотна сауна, контрастний душ. Якщо робити це регулярно, судини навчаться правильно реагувати розширенням або звуженням на подразник.

3. Правильний водно-сольовий режим. Надлишок солі та відповідно набряклість судинної стінки призведе до більшої чутливості до факторів, що підвищують тиск.

4. Правильний режим сну та відпочинку.

«Що ви хочете від судин, якщо не даєте їм відпочивати? Гарний начальник знає, що злагоджену і старанну роботу можна вимагати від співробітників, які не переробляють і регулярно ходять у відпустку», — говорить Анна Солощенко.

5. Навіть «правильні» продукти можуть допомогти знизити чутливість до змін погоди.

«Ягоди, овочі, зелень, натуральні йогурти в раціоні людей, яким негода дарма! Солодощі, копченості, продукти, що містять приховану сіль, жирне та смажене — найкращі друзі метеочутливості», — запевняє кардіолог.

6. Правильний тепловий режим допоможе впоратися із залежністю. Не кутайтеся, не перегрівайтеся вдома чи в офісі.

«У вас удома прохолода під кондиціонером, а потім пора бігти на вулицю, де неймовірна спека? Це занадто для судин. Та ще й профілактика ГРВІ та вірусних захворювань. Достатня вологість теж не завадить», — радить лікар.

Нагадаємо, звідки береться метеозалежність і як із нею жити: радить кардіолог.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: