Догори
Дати відгук

Температура повітря не впливає на поширення коронавірусу - вчені

Дослідники проаналізували статистику 144 країн і не знайшли ніякої залежності між географічним положенням країни і темпами розвитку епідемії.

2 хв на прочитання08 Травня 2020, 15:40
pixabay pixabay
Поділитись:

Canadian Medical Association Journal  опублікував висновки дослідження вчених щодо впливу кліматичних умов і температура повітря  на характер розвитку пандемії. Як пише korrespondent.net,  До такого  канадські учені прийшли до висновку що температура повітря не впливає на поширення коронавірус.

З самого початку пандемії  вчені сперечаються, що станеться з поширенням епідемії влітку, коли температура повітря в більшості регіонів планети підвищиться.  Канадські епідеміологи   детально прорахували  дані, які збирали медичні служби 144 країн і регіонів світу в той момент часу, коли загальна кількість хворих на COVID-19 досягла позначки в 375 тис. осіб. За допомогою цих даних учені обчислили, як швидко вірус поширювався в країнах, які розташовані на різних широтах.

Епідеміологи додатково зіставили ці цифри зі строгістю карантину в кожній країні, а також з тим, як змінювалася погода в той час і з іншими кліматичними, соціальними та економічними факторами.

Відтак, вчені стверджують, що вірус не зникне влітку, як багато хто сподівається. Вчені не знайшли ніякої залежності між географічним положенням країни і темпами розвитку епідемії, що було характерно як для держав Європи і Азії, так і для країн Нового Світу і Африки.

"Наші спостереження показують, що на швидкість поширення епідемії безпосередньо впливає жорсткість карантину. Поки це єдиний метод боротьби з вірусом, тому вкрай важливо його підтримувати", - розповіла Діон Гесинк, епідеміолог з Західного університету в Лондоні (Канада) і один з авторів дослідження.

Крім того, згідно з їх результатами, на поширення COVID-19 не впливали ні вологість, ні ВВП, ні рівень урбанізації або витрати на охорону здоров'я.

Єдиним стримуючим фактором, за словами епідеміологів, були заборони на масові зібрання людей і закриття шкіл. Тому дослідники закликають владу всіх країн, охоплених епідемією, дуже виважено підходити до скасування карантину і керуватися при цьому епідеміологічними міркуваннями.

Нагадаємо, станом на ранок 8 березня у світі зафіксовано 3 917 564 випадки коронавірусу, зокрема 270 720 осіб загинули і 1 344 120 одужали.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Фото: Максим Нікітін
Яблучний заливний пиріг — незвичний рецепт
1 хв на прочитаннягодина тому
Зображення згенеровано ШІ
Як у часи Холодної війни: США заборонили своїм держслужбовцям у Китаї романтичні чи сексуальні стосунки з місцевими
4 хв на прочитання2 години тому
Фото з відкритих джерел
Психіка не справляється: дедалі більше працюючих людей страждають від стресу, тривоги та вигоряння — дослідження
4 хв на прочитання7 годин тому
Зображення згенеровано ШІ
Незвичайна весільна ніч: у Британії 44-річна наречена так і не втратила цноту через рідкісний діагноз
4 хв на прочитанняВчора
Гороскоп на 5 квітня 2025 року: поїздки, подорожі та початок нових справ
6 хв на прочитанняВчора
Великодні яйця такі дорогі, що американці фарбують картоплю
4 хв на прочитанняВчора
Уряд безкоштовно роздає слухові апарати
1 хв на прочитанняВчора
Як захистити молоді сходи від несподіваного похолодання: прості та креативні способи
4 хв на прочитанняВчора