Талібан уперше відправив делегацію на Всесвітню кліматичну конференцію
Однак це не супроводжувалося офіційним визнанням уряду Талібану.
Радикальний ісламський уряд Талібану в Кабулі заявляє, що візьме участь у Конференції ООН із питань зміни клімату вперше з моменту свого приходу до влади в Афганістані трохи понад три роки тому. Афганська делегація поїде на всесвітню конференцію з питань клімату до столиці Азербайджану Баку, яка розпочнеться в понеділок, повідомив речник міністерства закордонних справ у Кабулі Абдул Кахар Балчі. Про це розповідає Die Zeit.
Статус делегації спочатку був незрозумілим. Однак були ознаки того, що вона матиме лише статус спостерігача. Уряд Талібану, який прийшов до влади в Афганістані влітку 2021 року, не визнаний жодною державою. Афганістан марно намагався взяти участь у кліматичних конференціях ООН у Шарм-ель-Шейху, Єгипет, у 2022 році та в Дубаї у 2023 році. Національне агентство з охорони навколишнього середовища (NEPA) країни неодноразово застерігало від політизації боротьби зі зміною клімату та деградацією довкілля і закликало іноземні країни продовжити призупинені екологічні проекти в Афганістані.
Збідніла після багаторічної війни країна Гіндукушу є однією з найбільш постраждалих від зміни клімату у світі. Азербайджан, країна, що приймає двотижневу Всесвітню конференцію з питань клімату (COP29), у лютому знову відкрила своє посольство в Кабулі. Однак це не супроводжувалося офіційним визнанням уряду Талібану. Як і майже всі інші країни світу, Афганістан також приєднався до Паризької кліматичної угоди. Оскільки країна майже не виробляє парникових газів, але сильно страждає від наслідків глобального потепління, лідер NEPA Мавлаві Матіул Хак Чаліс вимагає від багатших держав компенсації за кліматичні збитки, завдані його країні.
Більше новин читайте на GreenPost.