Суд зупинив будівництво електростанції під Києвом, яку зводять для "Укренерго"
Інвестор заявляє про загрозу зриву проєкту вартістю понад $20 млн через дії прокуратури.

Будівництво нової газопоршневої електростанції в Києво-Святошинському районі, що здійснювалося на виконання контракту з НЕК "Укренерго", зупинено. Києво-Святошинський районний суд за клопотанням окружної прокуратури наклав арешт на земельну ділянку та заборонив подальші будівельні роботи.
Про це повідомив Андрій Журжій, власник інвестиційної компанії Inzhur, яка фінансує проєкт, інформує Економічна правда. За його словами, відповідна постанова суду була оголошена безпосередньо на будівельному майданчику ще 21 березня 2025 року.
"Відтоді ми не можемо здійснювати будівництво електростанції вартістю понад 20 мільйонів доларів", – зазначив Журжій, наголосивши, що такі дії правоохоронців унеможливлюють завершення проєкту в узгоджені терміни.
Згідно з контрактом, укладеним у серпні 2024 року, компанія Inzhur зобов'язалася протягом 12 місяців побудувати першу чергу газопоршневої електростанції потужністю 18 МВт. Зі свого боку, "Укренерго" мало оплачувати допоміжні послуги цієї станції протягом п'яти років. Загальна запланована потужність об'єкта становить 35 МВт, а орієнтовна вартість – $20-22 мільйони. Для реалізації проєкту компанія вже залучила $12 мільйонів інвестицій та розраховувала на $8 мільйонів кредитування від державних банків.
Андрій Журжій стверджує, що прокуратура наполягла на арешті ділянки, посилаючись на нібито самочинне будівництво та розміщення об'єкта на газопроводі високого тиску і в межах його охоронної зони. Інвестор ці звинувачення відкидає, заявляючи, що жодних порушень під час перевірок виявлено не було, проєкт має підтримку місцевої громади та районної військової адміністрації (РВА), а інформація про будівництво на газопроводі не відповідає дійсності.
Водночас Журжій визнав, що раніше проти будівництва виступала частина місцевих жителів, побоюючись можливих ворожих ударів по енергетичному об'єкту.
Наразі будівельні роботи повністю зупинені, а доля важливого для енергосистеми проєкту залишається невизначеною.
Більше новин читайте на GreenPost.







