Догори
Дати відгук

Суд захистив від забудови Нацпарк “Тузлівські лимани”

Землю парку хотіли віддати в довгострокову оренду.

2 хв на прочитання25 Квітня 2023, 17:55
Ілюстративне Ілюстративне
Поділитись:

Рік тому, в жовтні 2020 сесією Приморської сільської ради (зараз входить в Лиманську сільську раду Білгород-Дністровського району)  було прийнято рішення надати ТОВ «РИБАЦЬКА ГАВАНЬ» дозвіл на розробку проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в довгострокову оренду строком на 49 років. Там планувалося розмістит інженерно-транспортну інфраструктуру морського транспорту, орієнтовною площею 0,30 га.

Але, як виявила Одеська обласна прокуратура, ця ділянка розташована на території піщаної коси біля озера Малий Сасик і є прибережною захисною смугою Чорного моря та групи лиманів та входить до складу території Національного природного парку «Тузлівські лимани». Тому прокуратура подала позов до Одеського окружного адміністративного суду про скасування цього рішення, але програла суд, повідомляє ГО "Зелений лист".

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Любов Токмілова винесла рішення: залишити без задоволення позов. У рекордні терміни — за чотири місяці — суддя вивчила документи, вислухала свідків і розібралася в суті спору. Напевно, її не переконало ні те, що рішення Приморської сільської ради суперечить Закону України «Про природно-заповідний фонд» та Земельному кодексу України, ні те, що територія Парку входить до Смарагдової мережи Європи, яка захищена Бернською конвенцією і має міжнародний природоохоронний статус, про що під час судових засідань говорила представниця Одеської обласної прокуратури Олександра Шептіліс та адвокат Максим Попов, котрий представляє третю сторону без самостійних вимог – НПП «Тузлівські лимани».

29 вересня в П’ятому апеляційному адміністративному суді було розглянуто апеляційну скаргу прокуратури, рішення судді Токмілової скасовано.

Судова колегія прийняла рішення: визнати протиправним та скасувати рішення Приморської сільської ради про надання ТОВ «РИБАЦЬКА ГАВАНЬ» дозволу на розробку проєкту землеустрою.

Крім цього, по справі НПП “Тузлівські лимани проти Держрибагентства суд визнав «Проект створення НПП «Тузлівськи лимани» належним документом для встановлення меж територій об’єкту природно-заповідного фонду. Це рішення було потім підтверджено Верховним судом України.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.