Догори
Дати відгук

Стало відомо, як поліція порушує права українців під час карантину

Йдеться насамперед про недоторканість житла.

2 хв на прочитання24 Листопада 2020, 16:41
Фото з відкритих джерел Фото з відкритих джерел
Поділитись:

Користуючись введеним в Україні коронавірусним карантином, правоохоронці грубо порушують права людей на свободу пересування та недоторканість житла. Проблему обговорювали 24 листопада в Українському кризовому медіацентрі.

Експерти кажуть, що постанова Кабміну "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" містить багато речей, які суперечать чинному законодавству в Україні. Й, зокрема, найвищому закону держави - Конституції. Це викликає неоднозначність тлумачення та порушення поліцією базових прав людини. 

“Обмеження вводилися досить непослідовно, а іноді не мали жодного сенсу. Іноді Кабінет міністрів оперував положеннями, взагалі не закріпленими в Національному Законодавстві. Були такі поняття, які не передбачалися на законодавчому рівні або їх було складно тлумачити звичайному громадянину. Натомість, вводилися високі штрафи за порушення цих норм”, - прокоментувала ситуацію заступниця виконавчого директора Асоціації Українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів Ганна Рожкова.

Рожкова навела в приклад порушення права на недоторканість житла. Адже поліція змушена перевіряти режим самоізоляції особи.

“Як поліцейський має виконати норму, закріплену на законодавчому рівні, й досі залишається незрозумілим”, - сказала Рожкова.

Вона також зазначила, що українцям майже нереально виконати постанову Уряду щодо відвідування громадських місць та лісопаркової зони. Людина на око не може визначити. де починається та де закінчується зелена зона. Так само досі немає чіткого визначення, що ж таке “громадські місця”. З тлумаченням заплуталися навіть у Кабміні. 

Натомість правоохоронці не зважають на ці юридичні казуси й продовжують виписувати людям штрафи за порушення карантинних обмежень. 

До слова, про контроль над громадянами, які контактували з хворими на коронавірус, говорили й напередодні, 23 листопада. Міністр охорони здоров'я Максим Степанов зауважив, що в Україні планують не лише посилити нагляд за самим хворими на COVID-19, але й застосувати ці методи до осіб, які з ними контактували.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.