Стало відомо, над якими енергетичними законами працює Рада цього тижня
У комітетах планують розглянути мінімум п’ять законопроєктів, які стосуються енергетичної безпеки країни.
Цього тижня, з 8 до 12 лютого, ВРУ розгляне як мінімум чотири енергетичні законопроєкти.
Народні обранці працюватимуть над ними під час засідання у комітетах.
Так, 10 лютого об 11:00 під час роботи Комітету з питань інтеграції України з ЄС парламентарі розглянуть законопроєкт № 4503 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації положень законодавства ЄС про доброчесність, прозорість та запобігання спотворенню конкуренції на оптових ринках».
Законопроєкт запроваджує прозорі правила на гуртових енергетичних ринках та запроваджує норми щодо заборони зловживання на гуртових енергетичних ринках відповідно до вимог нормативно-правових актів Енергетичного Співтовариства. Також у ньому йдеться про те, що регулятору НКРЕКП надаються права моніторингу ситуації на гуртових енергетичних ринках, можливості виявлення зловживань і оперативного реагування
Автори законопроєкту пропонують визначити відповідальність для учасників гуртових енергетичних ринків за маніпулювання на енергетичних ринках, а також за торгівлю на основі інсайдерської інформації.
Комітет з питань антикорупційної політики 10 лютого о 15:30 почне роботу над законопроєктом № 4118 «Про внесення змін до ЗУ «Про доступ до об'єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж» та інших законодавчих актів України щодо розвитку телекомунікаційних мереж».
Енергетичні експерти вже розкритикували цей проєкт закону, який перебуває на стадії першого читання. Зокрема, фахівці говорять про те, що законопроєкт передбачає встановлення безперешкодного цілодобового доступу до об'єктів інфраструктури, серед яких є і об'єкти підвищеної небезпеки. А це може мати негативні наслідки для забезпечення важливих об'єктів — лікарень і шкіл.
Енергоексперти звертають увагу на те, що у проєкті чітко не врегульовано питання щодо визначення принципів розрахунку шкоди, заподіяної операторам, провайдерам телекомунікацій та єдиного підходу щодо надання технічних умов. Проєкт фактично узаконює випадки незаконного розміщення телекомунікаційних мереж на об’єктах інфраструктури.
Також під час роботи цього комітету планують розглянути законопроєкт № 2381 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері доступу до інформації щодо вдосконалення їх окремих положень».
Його в експертних колах теж вважають недосконалим. Насамперед через те, що він створює ризик притягнення посадових осіб суб’єктів господарювання за діяння та бездіяльність, яка настала не з їхньої вини, наприклад, коли потрібна інформація надається органами державної влади. Адже законопроєкт запроваджує введення додаткової відповідальності за неповне, несвоєчасне, неправдиве оприлюднення інформації, обов’язкове оприлюднення якої передбачено.
Також у робочий план включили законопроєкт № 2764 «Про внесення змін до ЗУ «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» щодо відновлення перевірок додержання вимог природоохоронного законодавства суб'єктами господарювання на території проведення антитерористичної операції».
Він передбачає посилення контролю держави за дотриманням екологічного законодавства (зокрема, за тими параметрами. які стосуються шкідливих викидів у атмосферу та водойми) для підприємств, які перебувають у зоні збройного конфлікту
Раніше ми вже повідомляли наших читачів про те, що минулого тижня Верховна Рада «забуксувала» на енергетичних законах. Загалом парламентарі не розглянули чотири законопроєкти, пов'язані з енергетичним розвитком і безпекою.