Догори
Дати відгук

Сьогодні Україна урочисто відзначає День Державного прапора

Синє небо та жовте колосся: символіка кольорів національного прапора.

3 хв на прочитання23 Серпня 2024, 10:29
ФОТО: Найбільший за площею полотнища прапор України, внесений до Книги рекордів України / Facebook/Вєтрова Лана ФОТО: Найбільший за площею полотнища прапор України, внесений до Книги рекордів України / Facebook/Вєтрова Лана
Поділитись:

Прапор - це багатий змістом збірний символ, який, долаючи століття, кордони, культури та мови, втілює величезну кількість значень: від національної ідентичності до гордості за державу. Він слугує візуальним маркером спадщини, переконань і приналежності, спричиняючи резонанс в серцях людей і спільнот по всьому світу. Основна його функція - представлення колективної ідентичності.

Жовто-блакитний, як ми його звикли називати, а насправді синьо-жовтий... Уперше саме синьо-жовтий український прапор було вивішено над Львівською ратушею рано вранці 25 червня 1848 року. Саме тоді, під час хвилі європейських революцій, названої «Весна народів», синьо-жовтий стяг утвердився як прапор українського народу. Майорів український національний стяг на ратуші у Львові усього лише кілька днів.

Поступово поняття про синьо-жовтий український прапор поширилося на закарпатські землі, а з початком масової еміграції українців у кінці XIX століття за океан — і на поселення в Америці та Канаді. На українських землях, що входили до складу Російської імперії, де українофільський рух вважався царським режимом як ворожий і переслідувався, національні кольори почали утверджуватися лише після Революції 1905 року в середовищі свідоміших верств населення.

Саме через те, що шлях до вільного розгортання синьо-жовтого стяга над українськими землями пролягав через смертельно колючі терни страшного столітного геноциду, український прапор став потужним символом незламності українського духу. Особливо в умовах XX століття, коли боротьба за національну ідентичність і свободу набрала особливого значення.

Кращу долю, волю і життя за синьо-жовтий прапор віддали тисячі українців. Історія держави пронизана історіями, які чекають свого драматурга, щоб вразити людство мужністю і звитягою палкого серця українця. Всього лише один з епізодів - героїзм студентів Київського інституту народного господарства Георгія Москаленка та Віктора Кукса. У травні 1966 року молоді сміливці підняли синьо-жовтий прапор над будівлею свого вишу, замість радянського червоного. За це хлопців арештували і судили. Але їхній вчинок став ще одним міцним каменем, закладеним у фундамент нескоренного укранства.

У наші часи національний синьо-жовтий прапор уперше офіційно замайорів на ратуші міста Стрий 14 березня 1990 року. У Києві прапор було піднято над міською мерією пізніше – 24 липня 1990 року.

23 серпня 1991 року група народних депутатів внесла синьо-жовтий український прапор у сесійну залу Верховної Ради, а вже 4 вересня його урочисто підняли над будівлею парламенту.

День Державного Прапора встановлений на "вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України" згідно з указом Президента від 23 серпня 2004 року. У 2009 році змінами до цього указу було засновано щорічну офіційну церемонію підняття прапора 23 серпня по всій Україні.

Вчора, 22 серпня, влада Києва вирішила тимчасово приспустити найбільший прапор України, розміщений у столиці, через погодні умови. На вечір прогнозували грозу зі шквалистими поривами вітру.

Флагшток у Києві є найвищим в Україні. Його висота становить 90 метрів. Розмір полотнища прапора – 16 на 24 метри.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Україна шукає підтримки Польщі для продовження безмитної торгівлі з ЄС
Україна заручилася підтримкою Польщі в аграрних питаннях
2 хв на прочитання46 хвилин тому
Справа про розкрадання 1,4 млрд грн на «Зорі»-«Машпроекті» передана до суду
НАБУ передало до суду справу про розкрадання 1,4 млрд грн на ДП «Зоря»-«Машпроект»
2 хв на прочитаннягодина тому
Ціни на каву в Україні б'ють рекорди: основні причини подорожчання
Кавові рекорди: чому в Україні зросли ціни на популярний напій
2 хв на прочитання2 години тому
ЄБРР надасть 1 млрд євро на відбудову енергосектору України
ЄБРР виділить Україні 1 мільярд євро на відновлення енергетичної інфраструктури
2 хв на прочитання2 години тому
Китай представив першу у світі AI-дитину, яка може домовлятися та вередувати як 6-річна
3 хв на прочитання3 години тому
Чому Росія відсутня у новому списку Трампа, незважаючи на напружені відносини
2 хв на прочитання4 години тому
Смачна і дуже проста в приготуванні паски — рецепт, який підійде навіть новачкам, зайнятим або лінивим
2 хв на прочитання7 годин тому
Як мити овочі та фрукти, щоб позбутися «хімії»: інструкція з секретами
5 хв на прочитання7 годин тому