28 січня - День затвердження Державного Прапора України, цікаві факти
Цей прапор має глибокий символізм та історію.
День затвердження Державного Прапора України, який відзначається 28 січня, має значущу історію та символізм.
Синьо-жовтий прапор України, який став офіційним символом держави, вперше отримав офіційне визнання 22 березня 1918 року за законом Центральної Ради. Історично, розташування кольорів на прапорі могло варіюватися між синьо-жовтим та жовто-синім, але з 1848 року переважно використовувався синьо-жовтий варіант, який остаточно закріпили в XX столітті.
Цей прапор має глибокий символізм та історію. Наприклад, у 1992 році китайська художниця Мао Мао запропонувала першому президенту України Леоніду Кравчуку змінити розташування кольорів на прапорі, аргументуючи це гексаграмою "Пі" ("небо над землею") з "Книги змін", яка віщувала б негативні події для молодої держави. Тим не менш, така зміна не була впроваджена.
Прапор також здійснив історичні досягнення, наприклад, у 1997 році він був розгорнутий на орбіті Землі українським космонавтом Леонідом Каденюком на борту шатла "Колумбія". Крім того, у 2016 році українські альпіністи встановили прапор на вершині вулкана Охос-дель-Саладо, що є найвищим в Андах.
Цікавим фактом є те, що Україна є однією з двох слов'янських країн, в прапорах яких відсутній червоний колір. Свято Дня Прапора, яке відзначають 23 серпня, було встановлено Указом № 987/2004 тодішнього президента України Леоніда Кучми, щоб вшанувати багатовікову історію українського державотворення та символіку незалежної України.
Більше новин читайте на Green Post.