Догори
Дати відгук

Сьогодні 15 річницю від створення відзначають 10 природоохоронних установ

Сьогодні свято у 7 національних парків, двох заповідників і ботанічного саду.

4 хв на прочитання12 годин тому
ФОТО: ілюстративне ФОТО: ілюстративне
Поділитись:

П'ятнадцять років від дня заснування сьогодні відзначають аж десять природоохоронних установ. Сьогодні свято у 7 національних парків, двох заповідників і ботанічного саду. Про це розповіли у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України.

Нацпарк “Черемоський”– одна з найбільших “диких”, недоторканих природних територій в Україні. Тут у лісах мешкають вовки, рисі, бурі ведмеді, косулі, кабани, глушці та багато інших представників дикої фауни. У річках – лосось дунайський та форель райдужна. А на вершині гори Великий Камінь розкинулося єдине в Україні місцезростання трьох видів флори – “червонокнижні“ скереда Жакена, тирлич мішкоподібний, елізанта Завадського.

Нацпарк “Слобожанський” — край бобрів, мальовничих лісів та таємничих боліт. Вас зачарує кожен клаптик унікальної території з близько двохсот боліт та лісових озер, соснових та мішаних лісів. Саме тут можна спостерігати за бобрами та їх дивовижним будівництвом: на всіх тутешніх водоймах є хатки, греблі, нори, канали та дерева з характерними погризами.

Природний заповідник “Древлянський” – це край кришталево чистих річок, смарагдових лісів і зелених луків, де чорничними лісами бродять мавки і ховаються поміж сосен. Мальовничий куточок житомирського Полісся, частинка великого і прадавнього Древлянського краю вздовж звивистих берегів древнього Ужа.

Хорольський ботанічний сад створено 2009 року з метою більш ефективного використання в наукових, природоохоронних, фітомеліоративних та навчально-виховних цілях території в межах міста Хорол. Функціонує ботсад з 2011 року, офіційно відкритий у 2013 році. 

Нацпарк “Кременецькі гори” – місце, де можна спостерігати цвітіння 22-х видів орхідей та унікальної комахоїдної товстянки двоколірної. Де заворожують око плантації лунарії оживаючої та цибулі ведмежої, а цвітіння підсніжника білосніжного суцільним кількакілометровим килимом не залишить байдужим жодного мандрівника. Це  домівка для 55 видів нині рідкісних тварин, занесених до Червоної книги України. Тут можна зустріти куницю, сову довгохвосту, рідкісних кажанів, які заселяють печери та каменоломні.

Природний заповідник “Михайлівська цілина” — це незайманий степ, якого ніколи, протягом  століть, не торкався  плуг. Саме тому вона дає уяву про біологічне різноманіття колишніх степових просторів Лівобережного Лісостепу України. Унікальність цього заповідного масиву полягає в тому, що тут охороняється найпівнічніша ділянка лучного степу, що зберігся лише на цій території.

Нацпарк “Пирятинський” — справжній смарагд Полтавського краю, що вражає різноманітністю ландшафтів, барвами перелісків, степів, луків та звивистим руслом річки Удай. Цінні водно-болотні угіддя займають майже половину території парку. Тут мешкає видра річкова, черепаха болотяна, лось європейський та всесвітньо відомі лелеки Грицько та Одарка.

Нацпарк “Джарилгацький” — найбільший незаселений острів України, одне з небагатьох місць, де зберігся первинний нерозораний степ, наповнений співом жайворонків, прикрашений сотнями озер і прибережними солончаками із лікувальними грязями, окреслений білосніжними пляжами та овіяний цілющим морським бризом. Сам острів розташований між двома затоками Чорного моря – Джарилгацькою та Каркінітською. Тут часто можна зустріти зграї дельфінів, що супроводжують судна. На жаль, парк окуповано з 2022 року.

Нацпарк “Дворічанський” — цей парк особливий завдяки крейдяним ландшафтам. Виходи крейди утворилися із раковин молюсків, що жили на дні прадавнього моря 70 мільйонів років тому. Крейда “забілює” пагорби, що тягнуться через увесь парк, і має високу здатність відбивати світло, але слабкий опір до розмивання. З оглядових майданчиків відкривається дивовижна панорама на річку Оскіл, що котить свої хвилі  між крейдяних схилів.

Нацпарк “Дермано-Острозький” — основну частину парку займають могутні ліси, таємничі болота, різнобарвні луки та кришталеві водойми. У парку зростає понад 1000 видів рослин, з яких 52 занесено до Червоної книги України. Її берегами  гордовито прогулюються журавель сірий та лелека білий, а куріпка сіра “випасає” своїх пташенят. Візитівкою  місцевості є бабак. Вони обожнюють стояти на задніх лапках і роздивлятися навкруги.У цій місцевості є справжнє “пекло”, яке є заповідним урочищем з 9 печерами.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.