Догори
Дати відгук

Викиди не зменшуються, концентрація парникових газів продовжує зростати — ООН

Наразі існує 40 % вірогідність того, що середня температура у світі за наступних п’ять років зросте ще на 1,5 градуса.

2 хв на прочитання17 Вересня 2021, 19:56
Фото:
UkrMedia Фото: UkrMedia
Поділитись:

Про це повідомили в ООН.

У Всесвітній метеорологічній організації (ВМО) попередили, що на нинішньому етапі світ не зможе досягнути поставлених кліматичних цілей. Вони акцентували, що  пандемія спровокувала економічний спад, частково спричинивши скорочення викидів вуглекислого газу, але цього недостатньо, аби попередити критичний рівень викидів парникових газів.

«Вважали, що карантинні обмеження могли позитивно вплинути на атмосферу, але це не так», — заявив генеральний секретар ВМО Петтері Таалас.

Він наголосив на тому, що у 2021 році світ робить недостатньо для того, щоб повернутися до того, що було до пандемії.

За його словами, мета щодо скорочення викидів не виконується, а також зростає вірогідність того, що світ взагалі  не досягне мети, задекларованої у Паризькій угоді: стримати глобальне потепління в межах 1,5 градуса за Цельсієм порівняно з доіндустріальним рівнем.

«Це критичний рік для дій щодо боротьби зі змінами клімату», — заявив із цього приводу генеральний секретар ООН Антоніу Гуттеріш.

«Цього року об’єм викидів викопного палива відновився, концентрація парникових газів продовжувала зростати, а екстремальні кліматичні явища, спричинені діяльністю людини, вплинули на здоров’я, життя та засоби для існування на усіх континентах», — сказав він.

За інформацією ООН концентрація основних парникових газів — вуглекислого газу, метану та оксиду азоту — в атмосфері продовжувала зростати у 2020 році та першій половині 2021 року.

Крім цього, середня глобальна температура за останніх п’ять років була однією з найвищих за всю історію спостережень: на 1,06–1,26 градуса за Цельсієм вище.

Наразі існує 40 % вірогідність того, що середня температура у світі за наступних п’ять років зросте ще на 1,5 градуса.

До слова, глобальне потепління може завершитися «великим замерзанням»: кількість льоду Арктичного моря зростає.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.