Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Здоров'я
  • Скільки українських захисників скористалися безкоштовним зубопротезуванням - відповідь МОЗ

Скільки українських захисників скористалися безкоштовним зубопротезуванням - відповідь МОЗ

Державна програма забезпечує безоплатну стоматологічну допомогу та протезування для ветеранів та військовослужбовців.

3 хв на прочитання24 Квітня 2025, 22:31
Безкоштовна стоматологія для ветеранів: як отримати допомогу у 2025 році. Фото: Jonathan Borba / Unsplash Безкоштовна стоматологія для ветеранів: як отримати допомогу у 2025 році. Фото: Jonathan Borba / Unsplash
Поділитись:

З початку 2025 року понад 25,5 тисяч українських захисників та захисниць скористалися програмою безоплатного зубопротезування та планової стоматологічної допомоги. Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я України. За даними відомства, 4 465 військовослужбовців та ветеранів отримали послуги з зубопротезування, а 23 823 – планову стоматологічну допомогу.

Наразі послуги в рамках програми надають 411 медичних закладів по всій країні, які уклали відповідний договір з Національною службою здоров’я України (НСЗУ). У 2025 році держава вже виплатила цим закладам понад 55 мільйонів гривень за надані послуги, а загальний обсяг фінансування програми з моменту її запуску перевищив 217,6 мільйонів гривень.

Програма «Зубопротезування окремих категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України» була ініційована Міністерством охорони здоров’я України спільно з НСЗУ у квітні 2024 року. За цей час понад 70 тисяч українських захисників та захисниць скористалися її можливостями.

Скористатися програмою можуть: ветерани війни (учасники бойових дій); особи з інвалідністю внаслідок війни, які брали участь у захисті суверенітету та територіальної цілісності України; а також військовослужбовці (учасники бойових дій), навіть якщо вони ще не отримали відповідного посвідчення – у такому випадку достатньо надати довідку про участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України.

Для отримання безоплатних стоматологічних послуг захисникам необхідно звернутися до медичного закладу, який має договір з НСЗУ за програмою зубопротезування. При зверненні потрібно подати заяву та пред'явити оригінали таких документів: паспорт громадянина України, облікову картку платника податків, посвідчення учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни або учасника війни, а також військовий квиток (для осіб рядового, сержантського та старшинського складу). Військовослужбовці, які не перебувають у відпустці, повинні також отримати направлення від командира військової частини перед візитом до лікаря для отримання направлення на послугу.

Знайти найближчий медичний заклад, де надаються послуги з безоплатного зуболікування та зубопротезування, можна зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77 або скориставшись онлайн-картою на офіційному вебсайті НСЗУ. На карті необхідно обрати відповідну область або населений пункт у полі фільтрів ліворуч, після чого відобразяться заклади з інформацією про графік роботи, контактні телефони та адресу.

Перелік послуг, що надаються в рамках програми, включає рентгенологічні дослідження, підготовку до зубопротезування, лікування карієсу та інших ушкоджень зубів, відновлення зубів, видалення зубів, знеболення та інші необхідні процедури. Послуги з протезування можуть бути надані як у тому ж медичному закладі, де проводиться лікування, так і в іншому закладі, що має договір з НСЗУ на відповідний вид допомоги. Детальний перелік послуг доступний за посиланням, зазначеним у оригінальній статті.

Варто зазначити, що військові та ветерани, які перебувають на стаціонарному лікуванні чи проходять реабілітацію, також мають право на безоплатне стоматологічне лікування та протезування. НСЗУ оплачує ці послуги у закладах, які мають відповідні договори з Національною службою здоров’я.

Для реалізації програми безоплатного зубопротезування та стоматологічної допомоги для захисників України у державному бюджеті на 2025 рік передбачено майже 750 мільйонів гривень.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я
«Рибний» запах у жінок: причини, симптоми та 6 ефективних домашніх засобів. Фото: Credits
"Рибний" сморід: причини виникнення у жінок та засоби для боротьби з ним
2 хв на прочитанняВчора
У Кропивницькому виявлено сказ: застереження для власників тварин
У Кропивницькому зафіксовано випадки сказу серед тварин
2 хв на прочитанняВчора
Зображення згенеровано ШІ
«Екзистенційна загроза для здоров’я нації»: США планують відмовитися від синтетичних харчових барвників у продуктах
2 хв на прочитанняВчора
Натуральні противірусні засоби: які рослини допоможуть зміцнити імунітет
Природна аптека: топ-8 рослин, які допоможуть боротися з вірусами
2 хв на прочитання23 Квітня 2025
Купити екскурсію і прослухати лекцію, щоб купити пива - нові правила у Швеції
3 хв на прочитання23 Квітня 2025
На Рівненщині двоє підлітків постраждали від вибухонебезпечних предметів
2 хв на прочитання23 Квітня 2025
Пилочка для нігтів: головний інструмент для безпечної корекції форми
4 хв на прочитання23 Квітня 2025
Уряд України затвердив ключові кроки для створення безбар’єрного простору до 2030 року
2 хв на прочитання23 Квітня 2025