Про тинітус, або шум у вухах, розповідає лікар-невролог Євген Скрипник.
Він говорить, що часто пацієнти відчувають шум та писк у вухах, називаючи його «дзвін», гудіння, тріскотиння тощо. Гучність, тональність може змінюватися, але все одно шум залишається постійно. Особливо хвилює пацієнтів шум у вухах, коли вони перебувають у повній тиші. Страждає на цей розлад 10-15 % людей.
Євген Скрипник радить у такому разі передусім звернутися до ЛОР-лікаря.
Банально, але навіть вушна сірка, може бути причиною шуму у вухах.
Найчастішою причиною шуму у вухах є зниження слуху (сенсоневральна туговухість). Отоларинголог може призначити аудіометрію, тимпанометрію та МРТ-дослідження головного мозку для виключення органічної патології (пухлини головного мозку, ураження черепно-мозкових нервів тощо).
Якщо є зниження слуху, то ЛОР-лікар (сурдолог) підбирає слухові апарати.
Також причиною може бути анемія, прийом деяких лікарських препаратів (ацетилсаліцилової кислоти, антибіотиків, сечогінних тощо), підвищений артеріальний тиск.
Але, якщо органічної патології та зниження слуху не знайдено та виключено вищеназвані причини, то слід жити далі з цим, говорить невролог. Адже ще не винайшли ліки, які лікують шум у вухах.
Чому людина відчуває шум у вухах?
Він зумовлений рухом крові по дрібних судинах внутрішнього вуха.
Лікар застерігає, чого не слід робити при шумі у вухах:
Невролог наголошує, що досить часто люди, які страждають на тинітус, мають супутню патологію: депресію, тривожні розлади, цим самим шум ще більше посилюється, людина на ньому більше фіксована. Але зі стресом шум у вухах не пов‘язаний.
Аби зменшити шум у вухах, використовується:
Але всі ці методи направлені на «звикання» до шуму у вухах, наголошує невролог.
Також ми писали, що нестача сну б’є по психіці: невролог розповідає, скільки й навіщо треба спати.