Шість ознак проблем із серцем, на які не звертають уваги: консультує кардіолог

2 хв на прочитання25 Квітня 2022, 23:47

Однак не треба постіпаши ставити собі діагноз: причиною симптому, що турбує, може бути зовсім не серце.

Проблеми із серцем — серйозна загроза здоров'ю та життю. І це не тільки інфаркт, а й багато інших захворювань, які порушують роботу серцево-судинної системи, але можуть залишатися непоміченими роками. Якщо помітити їх на самому початку, успішне лікування цілком можливо. Іноді досить просто скоригувати спосіб життя, вагу, харчування, щоб запобігти подальшому розвитку хвороби. Medargo наводить поради лікаря-кардіолога Андрія Піленіцина про те, на що звернути увагу.

Задишка. Насторожити повинна задишка при незначних фізичних навантаженнях, якої раніше не було. Бракує повітря, збивається дихання, частішає серцебиття, складно розмовляти — і все це при неспішному підйомі сходами або ходьбою з невеликим ухилом нагору? Завітайте до терапевта або кардіолога протягом місяця.

Кашель. Причинами кашлю можуть бути не лише бронхіти та інші захворювання дихальних шляхів. «Серцевий» кашель має затяжний характер, не минає після лікування відхаркувальними та іншими засобами, посилюється у положенні лежачи.

Слабкість та втома. Повинні насторожити: повний занепад сил та втома, небажання щось робити, слабкість, яка не минає навіть після вихідних та гарного відпочинку.

Блідість. При серцево-судинних захворюваннях порушується кровообіг. Шкіра стає блідою, набуває сірого відтінку, іноді з'являється синюватість шкіри в зоні носогубного трикутника, рук.

Набряки. Хвороби серця та порушення кровообігу, відтоку крові можуть призводити до:

Запаморочення, безсоння та інші ознаки порушення мозкового кровообігу. При погіршенні надходження до мозку кисню виникають:

Що робити, якщо помітили у себе чи близьких якісь із цих симптомів? Насамперед не панікувати, не ставити собі діагноз самостійно і не розпочинати лікування. Причиною симптому, що турбує, може бути зовсім не серце. Так, причиною набряків може бути хвороби нирок, блідості – анемія, запаморочення та головного болю — остеохондроз шийного відділу хребта, кашлю — хронічний бронхіт та куріння, підвищеної стомлюваності — захворювання щитоподібної залози.

І навіть гострий біль у грудях не завжди говорить про серцевий напад, а може виникати при кардіоневрозі. У такому разі лікування серцевими препаратами (навіть якщо спробувати підібрати їх за порадами інших) виявиться марним і може лише нашкодити. Не варто ризикувати здоров'ям — краще проконсультуйтеся з лікарем щодо свого самопочуття, щоб розібратися у справжніх причинах та необхідних методах лікування та профілактики.

Також ми розповідали, як зрозуміти, що болить саме серце.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: