Телеграм-канал «Твій сон» розповідає, що якщо у вашій родині є діти-підлітки (11 - 15 років), то нічні листування в телефоні, спілкування з друзями в месенджерах до ранку і регулярні проблеми молоді з ранковим підйомом не є сюрпризом.
Згідно з дослідженням Американської академії педіатрії 86 % підлітків використовують смартфони в ліжку у більшість ночей (із них 88 % бродять по соцмережах, а 77 % спілкуються в чатах). Неминуче вони сплять меншу кількість годин, довше засинають і частіше прокидаються протягом ночі (особливо ті, хто залишає свій смартфон у ліжку).
Самі підлітки в якості можливих заходів поліпшення гігієни сну вказують приглушення синього випромінювання і перехід телефону в режим «не турбувати» в середині ночі.
Бажання і «необхідність» перебувати в постійному контакті з друзями (особливо в період пандемії) є більшим пріоритетом для підлітків, ніж здоровий сон.
Американська академія педіатрії зазначає, що батьківський контроль за використанням гаджетів не дає ніякого ефекту у встановленні здорового режиму сну.
Як можливі альтернативи пропонуються дві ідеї:
До слова, кардіолог радить, що робити, якщо не можеш виспатися.