Догори
Дати відгук

Ще одна країна відмовляється від вугільної енергетики

І це, звісно ж, не Україна

2 хв на прочитання02 Червня 2020, 16:17
Поділитись:

У Чилі у комуні Коронель планують вивести з експлуатації останню вугільну електростанцію Bocamina до 31 травня 2022 року. Прискорити закриття об’єкту прийняли рішення дочірні компанії групи Enel, якій належить станція, пише Eco Town.

Зокрема, блок I виробничої філії Bocamina планують вивести з експлуатації до 31 грудня 2020 року, а блок II - до 31 травня 2022 року.

Відключення блоків, для якого необхідно отримати дозвіл, було прискорено у порівнянні з початковим планом, опублікованим у Національному плані з декарбонізації.

Згідно з цим планом, відключення блоку Bocamina I було заплановано до кінця 2023 року, а відключення BocamIina II - не пізніше 2040 року.

«Ми будемо першою енергетичною компанією в Чилі, яка повністю вийде з вугільного сектора, продовжуючи при цьому безпечно нарощувати відновлювані потужності, беручи до уваги певні переваги з екологічної, економічної та соціальної точок зору», - каже представник компанії Антоніо Каммісекра.

Вищезгадана ініціатива відповідає меті групи Enel щодо повної декарбонізації своєї генерації до 2050 року. У зв'язку з цим група працює над завершенням поетапного повного виведення вугільних потужностей до 2030 року. Крім того, до 2022 року група Enel прагне наростити свої потужності ВДЕ до 60 ГВт у порівнянні з 46 ГВт введених в експлуатацію у даний час.

Україна ж, навпаки, рухається у протилежному напрямку. Одна з головних енергетичних ініціатив уряду полягає в тому, що він хоче змінити «зелений» тариф, який виявився занадто накладним для бюджету. Однак проблема в тому, що Україна фактично змінює правила уже після початку гри - низка інвесторів зайшли на ринок ВДЕ в Україну під чіткі правила і гарантії уряду, що вони не змінюватимуться.

Не дивлячись на те, що Буславець заявила, що перемовини з інвесторами вже завершено, компромісу досягти так і не вдалося й інвестори відмовляються підписувати запропонований урядом меморандум. Загалом нинішні ініціативи України уже розкритикували наші європейські партнери та вітчизняні експерти, які стверджують, що Україна фактично згортає "зелений" енергетичний перехід.

Крім цього, нещодавно у Мінекоенерго прийняли рішення щодо тимчасового закриття трьох енергоблоків українських АЕС. У міністерстві пояснюють це необхідністю балансу енергосистеми. Водночас критики цього рішення стверджують, що система «балансується» під олігарха Рината Ахметова та його вугільну генерацію. І Прем'єра Шмигаля, і в.о. міністра Буславець пов'язують з енергохолдингом Ахметова ДТЕК. Шмигаль, зокрема, працював там на посаді топ-менеджера. Ці ініціативи теж свідчать про те, що у Кабміні орієнтуються саме на вугільну енергетику.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
ДБР викрило військового на закупівлі деревини зі збитками у 25 млн грн
"Золота" деревина для армії: ДБР викрило військового посадовця на схемі зі збитками у 25 млн грн
2 хв на прочитання53 хвилини тому
Нашестя зайців на Одещині: фермери можуть залишитись без врожаю кавунів
На Одещині нашестя зайців загрожує залишити фермерів без врожаю кавунів
1 хв на прочитаннягодина тому
Вирок у справі фіктивної агрофірми: в Одесі засудили директорку
В Одесі за матеріалами БЕБ засудили директорку фіктивної агрофірми
1 хв на прочитання2 години тому
Нова допомога сім'ям з дітьми: Кабмін зареєстрував законопроєкт для підвищення народжуваност
Кабмін ініціював нові виплати для сімей з дітьми
2 хв на прочитання2 години тому
Відомого еколога звільнили з престижної роботи, бо він відмовився летіти літаком заради клімату
2 хв на прочитання4 години тому
Кінець "індульгенціям": Генпрокурор направив 348 прокурорів з інвалідністю на розгляд дисциплінарної комісії
1 хв на прочитання5 годин тому
Заступника керівника Спеціалізованої екологічної прокуратури звільнили з посади - рішення КДКП
2 хв на прочитання6 годин тому
Уряд перерозподілив бюджет: кошти з санаторіїв підуть на освіту медиків, а 158 млн грн - на шкільні їдальні
1 хв на прочитання6 годин тому