Догори
Дати відгук

«Шантажуватиме ураном так, як раніше газом»: Німеччину закликають відмовитися від співпраці з РФ

За останній рік обсяг імпорту урану з Росії, на який не поширюються санкції ЄС, до Німеччини зріс майже на 70 %.

2 хв на прочитання4 години тому
Фото з відкритих джерел Фото з відкритих джерел
Поділитись:

Російський еколог та активіст Володимир Слив’як, співзасновник організації «Екозахист!» і лауреат шведської премії Right Livelihood Award («За правильний спосіб життя»), яку також називають альтернативною Нобелівською премією, розкритикував у четвер, 9 січня, імпорт урану з Росії до Німеччини. Заплановану участь російської компанії «Росатом» у виробництві ядерного палива на заводі в Лінгені на північному заході Німеччини і зростання імпорту урану з Росії Сливяк назвав «вкрай тривожними сигналами». Свою позицію він пояснив тим, що «Росатом» є не цивільною компанією, а державною корпорацією, яка виробляє ядерну зброю та «глибоко залучена до війни в Україні». Про це розповідає Deutsche Welle.

«"Росатом" — це геополітична рука Володимира Путіна, який хоче отримати контроль над європейськими ядерними постачаннями та використовувати їх на користь Москви. Це може закінчитися шантажем, як було в минулому з російським газом», — передбачає російський екоактивіст, який мешкає в еміграції в Німеччині.

Він наполягає на тому, що уряд ФРН має запобігти отриманню «Росатомом» доступу до такої чутливої ​​сфери, як ядерне виробництво — інакше європейська ядерна безпека опиниться під серйозною загрозою.

«Ба більше, співпраця з "Росатомом" принесе Москві додатковий прибуток, який буде витрачено на війну в Україні», — упевнений Володимир Слив’як. Він стверджує, що «Росатом» безпосередньо й опосередковано бере участь у війні Москви проти України. Так, наприклад, за словами засновника «Екозахисту!», російська атомна держкорпорація відіграла ключову роль у захопленні Запорізької АЕС і, не перебуваючи сама під санкціями ЄС, пропонувала російським виробникам озброєння закуповувати зброю в обхід санкцій.

За останній рік обсяг імпорту урану з Росії — на який, на відміну від нафти та газу, не поширюються санкції ЄС — до Німеччини зріс майже на 70 %. Він постачався для заводу в Лінгені, який виробляє тепловиділяючі елементи та належить французькій держкомпанії Framatome, яка прагне вести спільні проекти з «Росатомом».

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Зображення згенеровано ШІ
Глобальна загроза: борошниста роса ставить під удар світову індустрію вирощування чорниці
1 хв на прочитання20 хвилин тому
Зображення згенеровано ШІ
Повітряний поцілунок — не сексуальне домагання, вирішив британський суд
2 хв на прочитаннягодина тому
Вигляд на скелі Ханда на віддаленому і безлюдному заповіднику дикої природи острова Ханда в Шотландії, де шукають менеджера з наданням житла. Фото: Стів Гарднер / SWT / SWNS
Робота мрії для тих, хто любить самотність: у Шотландії шукають менеджера для безлюдного острова
2 хв на прочитання2 години тому
Торт, який став причиною інциденту, що вбив трьох членів однієї сім'ї в Бразилії напередодні Різдва. Фото: Polícia Civil do Estado do Rio Grande do Sul
У Бразилії жінка пригостила шістьох родичів тортом із «сюрпризом» на Різдво — троє померли
2 хв на прочитання3 години тому
Включно з бабками й ґедзями: майже чверть усіх прісноводних тварин перебуває під загрозою зникнення — дослідження
2 хв на прочитання6 годин тому
Згоріла «Алея слави», пожежники носять воду відрами, спіймали ймовірного палія: нові деталі пожежі в Лос-Анджелесі (ФОТО)
2 хв на прочитання6 годин тому
У МОЗ розповіли, як проходитиме оцінювання для людей з онкологічними захворюваннями
3 хв на прочитання7 годин тому
Корицю називають домашньою аптекою і ось чому
1 хв на прочитання8 годин тому