- Головна
- Новини
- Агро
- Агробізнес UA
- Селяни перекрили трасу через зміну керівництва у дослідницькому господарстві (відео)
Селяни перекрили трасу через зміну керівництва у дослідницькому господарстві (відео)
Рахунки підприємства заморозили, а заробітну плату не сплачують
Мешканці села Ялосовецьке Хорольського району, що на Полтавщині, та навколишніх сіл сьогодні перекривають трасу міжнародного значення М-03 (Київ — Харків – Довжанський). Як повідомляє УНІАН, селяни вийшли на акцію з вимогою до президента, Кабінету міністрів і керівництва області та району розібратися у ситуації зі зміною керівництва Державного підприємства «Дослідне господарство ім. 9 Січня» Андрія Пасюти та призначенні нового керівника і нового головного бухгалтера. Наразі рахунки підприємства заморожені, виплати заробітної плати призупинили.
На місці чергують поліцейські патрулі. Активісти перекривають трасу з 15-хвилинними перервами. Голова Хорольської районної ради Віра Мартюк у коментарі УНІАН зазначила, що місцеву владу дуже турбує ситуація, яка склалася довкола дослідного господарства.
«Це одне з найбільших сільськогосподарських бюджетоутворюючих господарств Хорольського району. Ми дуже зацікавлені у його якісній роботі. Понад 300 працівників живуть коштом заробітної плати, яку отримують у підприємстві. Вони не мають власної землі. Хоча закон про розпаювання земель держпідприємств Верховна рада уже ухвалила у першому читанні. І маю надію, що після ухвалення у другому читанні, селяни зможуть отримати свою землю. Наразі мешканців хвилює питання зміни керівництва. Андрія Пасюту уже не перший раз відсторонюють від роботи. З боку вищого керівництва (Національна академія аграрних наук України – саме до неї входить ДП «ДГ ім. 9 Січня») не було ніякого роз’яснення, що і викликало у людей таку реакцію. Селяни не порушують закон, акція санкціонована, але налаштовані вони категорично. Люди мовчати не будуть і сьогоднішній мітинг тому підтвердження», - зазначила Мартюк.
Наразі акція протесту ще триває. Люди очікують приїзду керівників НААН України й реакції на їхні вимоги.
Нагадаємо, це не єдиний скандал з НАНУ. На минулому тижні СБУ звинуватило членів Нацакадемії наук у незаконній передачі забудовнику землі вартістю 300 млн гривень.