Є такий популярний вислів — «секс для здоров'я». Нібито регулярне статеве життя має на жіночий організм оздоровлюючу дію. Чи це так насправді? Чи є якась норма сексу, яка дозволить жінці залишатись здоровою? Про це розповідає лікар-акушер-гінеколог Діна Листопад.
Отже, чи є взаємозв'язок між частотою сексуального життя і жіночим здоров'ям? Лікар аналізує найпоширеніші стереотипи про це.
Регулярні заняття сексом зміцнюють імунітет. Перевірити це дуже складно. Проте низка досліджень показала, що під час сексу в нашому організмі дійсно збільшується синтез імуноглобуліну А, який нейтралізує віруси. Вважається, що у людей, які регулярно займаються сексом, імунітет на 30 % вищий, ніж у тих, у статевого життя немає зовсім.
Секс — чудовий антидепресант. Можна сказати, що так. Під час сексу вироблення «гормону щастя» серотоніну збільшується, а «гормону стресу» кортизолу, навпаки, зменшується, завдяки чому покращується психоемоційний стан і сон.
Секс — це профілактика гінекологічних захворювань. Оргазм — це не що інше, як скорочення м'язів піхви і матки, тобто це своєрідне тренування, при якій стінки піхви зміцнюються, а приплив крові збільшується. Гіпотетично це дійсно не дозволяє розвиватися гінекологічним захворюванням.
Однак згідно з дослідженнями жодного зв'язку між відсутністю статевого життя та розвитком гінекологічних захворювань не існує. Нічого не виросте, стінки піхви не атрофуються. Здоров'ю це нічим не загрожує.
Але за умови, що жінка від цього не страждає, звісно. Оскільки сексуальна задоволеність загалом впливає на організм позитивно, а всі проблеми «з голови», то цілком можна припустити, що деякі хвороби частіше розвиваються у жінок, які менш сексуально активні. Але пов'язано це з психоемоційним станом, а не з кількістю статевих актів і статевих партнерів.
Тобто якщо жінці важливо почуватися коханою, то і відсутність сексу може негативно впливати на її здоров'я. А якщо для неї це не головне, якщо вона успішна, щаслива, здорова фізично, психічно, соціально, то відсутність партнера ніяк їй не зашкодить.
Після тривалого статевого спокою перші контакти можуть бути болючими, тому що вхід у піхву звужується, тонус м'язів знижується, але при відновленні статевого життя все приходить в норму.
Також ми розповідали, що якщо почати працювати та харчуватися за біоритмами, то симптоми часто минають самостійно: циркадні ритми в клімакс.