Догори
Дати відгук

Самосійні ліси в Україні опинилися в небезпеці

Через прогалини в земельній реформі їм загрожує викорчовування, адже більшість таких лісів виросли на колишніх сільськогосподарських ділянках, які втратили інвестиційну привабливість.

2 хв на прочитання28 Квітня 2021, 14:35
Експерти під час круглого столу обговорили, як зміниться статус самосійних лісів після початку земельної реформи Експерти під час круглого столу обговорили, як зміниться статус самосійних лісів після початку земельної реформи
Поділитись:

Якщо вже зараз у земельній реформі не почати враховувати проблеми лісового господарства, то за деякий час самосійні ліси в Україні, які є важливою частиною екосистеми, опиняться під серйозною загрозою.

Такої думки дійшли експерти під час круглого столу «Потенціал заліснення та відновлення природних екосистем за умов земельної реформи», який відбувся 28 квітня з ініціативи FSC Україна.

Експерт Володимир Романовський зауважив, що самосійні ліси потребують законодавчого захисту. Їх потрібно оформити як повноцінний ліс, щоб уникнути викорчовування. Зараз такий вид лісів уразливий перед фермерами та забудовниками, які прагнуть використати ці земельні ділянки для своїх потреб.

Юристка й експертка із земельних відносин Алла Кальніченко наголосила, що після того, як земельна реформа вступить у дію, стан самосійних лісів погіршиться. Це пов'язано із тим, що ростуть вони переважно на сільськогосподарських ділянках, які давно не використовувалися за призначенням. А після початку земельної реформи привабливість такої землі  зросте.

«Багато лісових масивів використовуються під будівництво чи садівництво. Тобто не за призначенням. Навіть сьогодні зранку в інтернеті я побачила оголошення про те, що у Макарівському районі (Київська область — ред.) 11 гектарів лісу продають під ведення селянського господарства», — сказала Кальніченко.

Тарас Євсюков, декан факультету землевпорядкування Національного університету біоресурсів і природокористування своєю чергою презентував зауваги до чинного законодавства, які мають допомогти вберегти ліси.

По-перше, створення нових приватних лісів має бути передбачено винятково шляхом надання існуючим самосійним лісам  статусу земель лісового фонду.

По-друге, має бути розроблена спрощена процедура переведення земель сільськогосподарського призначення приватної власності до земель лісового фонду. 

По-третє, для новостворених приватних лісів мають бути розроблені спрощені правила ведення лісового господарства. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Як замаринувати курку
"Золота формула" ідеального маринаду для курки
2 хв на прочитаннягодина тому
Юлія Свириденко. Фото з відкритих джерел
Можлива наступниця Шмигаля: хто така Юлія Свириденко і що чекає на неї у кріслі прем'єра
3 хв на прочитання2 години тому
Фото ілюстративне
Реєстр біометану в Україні адаптували до стандартів ЄС
1 хв на прочитання3 години тому
Фото ілюстративне
Держстат зафіксував стрімке подорожчання продуктів – деякі позиції зросли на 200%
1 хв на прочитання4 години тому
Кабмін провів кадрові призначення у Держслужбі у справах дітей та Держагентстві "ПлейСіті"
1 хв на прочитання5 годин тому
Безпека, гарантії та страхування: "Метінвест" окреслив ключові умови для відновлення промисловості
2 хв на прочитання5 годин тому
Біометрія замість штампів: з осені 2025 року зміниться перетин кордону ЄС для українців
2 хв на прочитання8 годин тому
Готові до несподіваних поворотів? Ретроградний Меркурій вже на порозі
3 хв на прочитання9 годин тому