Догори
Дати відгук

Самосійні ліси в Україні опинилися в небезпеці

Через прогалини в земельній реформі їм загрожує викорчовування, адже більшість таких лісів виросли на колишніх сільськогосподарських ділянках, які втратили інвестиційну привабливість.

2 хв на прочитання28 Квітня 2021, 14:35
Експерти під час круглого столу обговорили, як зміниться статус самосійних лісів після початку земельної реформи Експерти під час круглого столу обговорили, як зміниться статус самосійних лісів після початку земельної реформи
Поділитись:

Якщо вже зараз у земельній реформі не почати враховувати проблеми лісового господарства, то за деякий час самосійні ліси в Україні, які є важливою частиною екосистеми, опиняться під серйозною загрозою.

Такої думки дійшли експерти під час круглого столу «Потенціал заліснення та відновлення природних екосистем за умов земельної реформи», який відбувся 28 квітня з ініціативи FSC Україна.

Експерт Володимир Романовський зауважив, що самосійні ліси потребують законодавчого захисту. Їх потрібно оформити як повноцінний ліс, щоб уникнути викорчовування. Зараз такий вид лісів уразливий перед фермерами та забудовниками, які прагнуть використати ці земельні ділянки для своїх потреб.

Юристка й експертка із земельних відносин Алла Кальніченко наголосила, що після того, як земельна реформа вступить у дію, стан самосійних лісів погіршиться. Це пов'язано із тим, що ростуть вони переважно на сільськогосподарських ділянках, які давно не використовувалися за призначенням. А після початку земельної реформи привабливість такої землі  зросте.

«Багато лісових масивів використовуються під будівництво чи садівництво. Тобто не за призначенням. Навіть сьогодні зранку в інтернеті я побачила оголошення про те, що у Макарівському районі (Київська область — ред.) 11 гектарів лісу продають під ведення селянського господарства», — сказала Кальніченко.

Тарас Євсюков, декан факультету землевпорядкування Національного університету біоресурсів і природокористування своєю чергою презентував зауваги до чинного законодавства, які мають допомогти вберегти ліси.

По-перше, створення нових приватних лісів має бути передбачено винятково шляхом надання існуючим самосійним лісам  статусу земель лісового фонду.

По-друге, має бути розроблена спрощена процедура переведення земель сільськогосподарського призначення приватної власності до земель лісового фонду. 

По-третє, для новостворених приватних лісів мають бути розроблені спрощені правила ведення лісового господарства. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Фото: Слово і Діло
В КМДА розповіли, чи закриють у Києві транспорт під час нового локдауну
1 хв на прочитання48 хвилин тому
Фото:
Агробізнес сьогодні
Україна стала лідером з постачання картоплі у Білорусь
1 хв на прочитаннягодина тому
Фото:
Дебет-Кредит
В Україні п'ять областей стали «помаранчевими» – різко погіршилась динаміка госпіталізації через COVID-19
1 хв на прочитання4 години тому
Фото: скрін з відео
Відкинула паличку, сіла на качалку: у Сумах бабуся освоїла тренажер (ФОТО, ВІДЕО)
1 хв на прочитання5 годин тому
День контрацепції: лікар радить, як вибрати протизаплідний засіб
3 хв на прочитання5 годин тому
Прекрасний бій: Олександр Усик переміг Ентоні Джошуа і став новим чемпіоном світу в супертяжах
1 хв на прочитання6 годин тому
Кожен десятий хворий – дитина: за добу в Україні зафіксували 4647 нових випадків захворювання на COVID-19
1 хв на прочитання7 годин тому
Вживання картоплі не веде до зайвої ваги — фітнес-тренер
2 хв на прочитання8 годин тому