Догори
Дати відгук

Рибі дали час на нерест, але 70 днів – це замало

Зміни клімату й нові підходи до рибоохорони вимагають більшої гнучкості

2 хв на прочитання17 Березня 2020, 17:28
Pixabay Pixabay
Поділитись:

Регіональні рибоохоронні патрулі оприлюднили терміни та місця, де заборонено вилов риби через нерест. Зокрема, на Київщині любительське та спортивне рибальство заборонені:

 - у всіх водосховищах і озерах з затоками, протоками - з 22 березня по 30 травня;

- у всіх річках та їх кореневих водах - з 22 березня по 10 травня.

Терміни заборони на промисловий лов (добування) водних біоресурсів:

- у всіх водосховищах і озерах з затоками, протоками - з 20 березня по 28 травня (включно);

- у всіх річках та їх кореневих водах - з 20 березня по 8 травня (включно).

«У цей період забороняється пересування плавзасобів (човнів), промислове рибальство, здійснення підводного полювання, проведення днопоглиблювальних, вибухових та інших видів робіт, добування будівельних матеріалів у місцях масового нересту водних біоресурсів», – повідомляється на сайті Державного агентства рибних ресурсів.

В інших регіонах України початок заборон може відрізнятися.

«Загальний термін заборони – 70 днів. Ця норма нам залишилася у спадок ще з радянських часів. Але зміни клімату й нові підходи до рибоохорони вимагають більшої гнучкості», – розповів GreenPost голова Громади рибалок України Андрій Неліпа.

За його словами, замало просто десь запровадити нерестові заборони раніше, а десь – пізніше.

«Щука нереститься дуже рано, поки вода ще холодна. А сом, лин, наприклад, пізно. Між цими періодами може бути більше 70 днів, тому ми можемо втратити якийсь із видів», – додав експерт.

Вихід із ситуації на думку Андрія Неліпи – запровадження європейських підходів.

«Треба змінити законодавство, щоб дозволити вводити заборони щодо певних видів, гнучкіше регулювати обмеження з урахуванням регіональних та кліматичних особливостей. Але при цьому не послабити охорону риби як таку. Такі пропозиції вже давно напрацьовані, але через плинність кадрів у міністерствах та відомствах ніяк не вдається їх ухвалити», – резюмував голова Громади рибалок України.

З картою нерестовищ, де заборонено рибалити та з переліком місць, визначених для любительського та спортивного рибальства у період весняно-літньої заборони можна ознайомитись тут.

Раніше GreenPost писав про те, що відсутність київських водойм у Земельному кадастрі створює загрозу їх знищення, дерибану цих територій. Адже лише 30 з 900 київських водойм мають паспорти.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.