Трансплантаційна команда Охматдиту не з чуток знає, що сотні людей потребують пересадки органів в Україні. Тож лікарі та співробітники Охматдиту підписали добровільну прижиттєву згоду на посмертне донорство, аби власним прикладом продемонструвати суспільству, що кожен з нас може зробити шляхетну справу для порятунку життя інших.
«Щодня в Україні люди помирають в очікуванні на пересадку органів. Втім кожна людина, навіть після своєї смерті може врятувати від 3 до 8 пацієнтів. За минулий рік в Україні провели 331 трансплантацію, з них 169 — від посмертних донорів. 59 людей після своєї смерті врятували життя 169 пацієнтам, яким пересадили їх органи. Однак сотні людей ще чекають свого донора. Стати донором — це шанс продовжувати роботи добро навіть після смерті. Ми рятуємо українських дітей щодня і хочемо зробити більше», — зазначив хірург-трансплантолог НДСЛ «Охматдит», кандидат медичних наук, Олег Годік.
Лікарі Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» повністю довіряють системі трансплантології в Україні, своїм колегам-медикам та хочуть збільшити кількість прижиттєвих згод. На жаль, поки процедура оформлення згоди на посмертне донорство доволі складна, тож мало людей роблять її при житті. Зараз після встановлення діагнозу смерті мозку, родичі померлого можуть дати дозвіл на трансплантацію органів. Втім, незабаром дати свою згоду чи незгоду на посмертне донорство можна буде в додатку Дія. А поки над додатком працюють, лікарі хочуть підвищити обізнаність населення щодо донорства органів.
Лікарі з усієї України приєднуються до соціальної акції на підтримку добровільного прижиттєвого донорства. Медики з різних регіонів об’єднуються, аби власним прикладом закликати всіх українців надавати згоди та рятувати інші життя навіть після своєї смерті. У акції #Зроби_більше#Я_обираю#Я_донор вже взяли участь Медична мережа “Добробут”, Феофанія клінічна лікарня, Київський міський пологовий будинок 5 та НДСЛ «Охматдит». Найближчим часом до них долучаться спеціалісти Національний Інститут хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова, Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова та ще багатьох медичних закладів України.
Лише в Охматдиті понад два десятки дітей чекають на органну трансплантацію від неродинного донора. Ці пацієнти роками живуть в Охматдиті, тричі на тиждень проходять 4-годинну процедуру гемодіалізу та чекають на рятівну пересадку.
Своєю думкою щодо важливості донорства поділилася Юлія Спасиченко — мама 6-річного Артема, який чекає на трансплантацію: «Проблеми з нирками у Артема почалися з самого народження. Вперше на діаліз до Охматдиту ми потрапили, коли малому виповнився рік. Зараз йому шість. Ніхто з наших родичів не підходить сину як донор, тож трансплантація можлива лише від посмертного донора. Дуже важливо, аби більше людей почали підписувати ці згоди, аби такі пацієнти, як мій шестирічний син, мали шанс на життя».
Лікарі закликають українців підписувати прижиттєві згоди на посмертне донорство. Спеціалісти Охматдиту приймають естафету від клінічної лікарні «Феофанія» і передають естафету лікарям КНП “Черкаська обласна лікарня Черкаської обласної ради” та Асоціації дитячих лікарень України, аби ті продовжили важливу соціальну акцію.
До слова, відбулася трансплантація на двох столах: посмертний донор нирок врятував два життя.