Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Здоров'я
  • Революційний метод боротьби з раком: наночастинки провокують "самогубство" пухлинних клітин

Революційний метод боротьби з раком: наночастинки провокують "самогубство" пухлинних клітин

У лабораторних експериментах та дослідах на мишах новий метод продемонстрував вражаючі результати.

2 хв на прочитання21 Січня 2025, 22:25
Прорив у лікуванні раку: наночастинки запускають самознищення пухлинних клітин Прорив у лікуванні раку: наночастинки запускають самознищення пухлинних клітин
Поділитись:

Науковці з Медичної школи Перельмана Пенсильванського університету розробили інноваційний підхід до лікування раку, використовуючи малі позаклітинні везикули (sEVs) – мікроскопічні капсули, створені з людських клітин. Дослідження, опубліковане в журналі Science Advances, демонструє значний прорив у боротьбі з різними типами онкологічних захворювань.

Новий метод базується на націлюванні на рецептор DR5, який знаходиться на поверхні багатьох ракових клітин. Команда дослідників модифікувала позаклітинні везикули, додавши до них фрагмент антитіла, що активує цей рецептор і запускає механізм самознищення пухлинних клітин – апоптоз.

Особливість розробленого методу полягає в тому, що везикули створюються з клітин природних кілерів (NK-клітин), які мають природні протиракові властивості. Ці наночастинки, розміром у мільйон разів менші за Т-клітини, легко проникають у пухлини та містять токсичні для ракових клітин молекули.

У лабораторних експериментах та дослідах на мишах новий метод продемонстрував вражаючі результати:

- Ефективне знищення різних типів ракових клітин, включаючи меланому, рак печінки та яєчників

- Значне пригнічення росту пухлин

- Подовження тривалості життя піддослідних тварин

- Руйнування імуносупресивного середовища навколо пухлин

- Стимуляція Т-клітин для посилення імунної відповіді

"Ця нова стратегія має кілька переваг порівняно з попередніми підходами до націлювання на DR5 та іншими методами імунотерапії", – зазначив керівник дослідження доктор Сяовей Сюй, професор патології та лабораторної медицини.

Важливою перевагою розробленого методу є відносна простота виробництва та зберігання sEVs, що робить їх потенційною "готовою" терапією. На відміну від інших персоналізованих методів лікування, ця терапія не вимагатиме забору клітин у кожного пацієнта.

Наразі команда дослідників планує вдосконалити виробничий процес для масштабного виготовлення клінічних sEVs та провести дослідження безпеки для підготовки до клінічних випробувань на людях.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.