Середа, 30 Вересня 2020
Догори
Дати відгук

Рекомендація ходити по 10 000 кроків щодня може бути шкідливою - вчений

Правило 10000 кроків на день походить з Японії

3 хв на прочитання27 Червня 2020, 23:40 298
Поділитись:

Доктор Грег Хагер, професор комп'ютерних наук в Університеті Джона Хопкінса (США), вирішив уважніше поглянути на правило 10000 кроків і виявив, що використання його в якості стандарту може принести деяким людям більше шкоди, ніж користі.

Як пише  epochtimes,  у презентації на щорічних зборах Американської асоціації сприяння розвитку науки  Хагер дійшов висновку, що  виявляється, у 1960 році в Японії було визначено, що середньостатистичний японець, який робить 10000 кроків на день, спалює близько 3000 калорій. І це стільки, скільки, на думку дослідників, має витрачати середня людина, тому вони вирішили обрати таку кількість у 10000 кроків.

За словами Хагера, рекомендація ходити по 10000 кроків щодня може бути шкідливою, наприклад, для людей похилого віку або для тих, у кого є проблеми зі здоров'ям. Він також зазначив, що тим, у кого короткі ноги, легше досягти мети в 10000 кроків, ніж мети пройти певну дистанцію, адже щоб її подолати їм потрібно зробити більше кроків, ніж людям з довгими ногами.

"Суть у тому, що 10000 кроків може бути занадто багато для одних і занадто мало для інших. Почасти це пов'язано з віком", - говорить вчений.

Дослідження, опубліковане у виданні JAMA Internal Medicine, було присвячено літнім жінкам і кількості кроків, яка може допомогти зберегти добре здоров'я і подовжити тривалість життя. У дослідженні брали участь близько 17000 жінок із середнім віком 72 роки. Дослідники виявили, що жінки, які робили 4400 кроків на день, мали на 40% менше шансів померти в найближчі чотири роки, порівняно із жінками, які робили 2700 кроків. У жінок, які проходили більше 7500 кроків щодня, не спостерігалося додаткового збільшення тривалості життя.

Хагер впевнений, що ключ у тому, щоб знайти індивідуальну кількість кроків, яка принесе користь вашому здоров'ю.  

Наприклад,   листоноші, які проходять не менше 15000 кроків у день, що еквівалентно приблизно 11 км. мають струнку статуру, нормальний ІМТ і метаболічні дані, а це значить, що вони практично не піддаються ризику серцевих захворювань. 

 

Якщо ви хочете покращити своє здоров'я і якщо ваш лікар дає добро, ви можете використовувати фітнес-трекер наступним способом. По-перше, надягайте трекер протягом одного тижня, щоб відстежити кількість кроків, яку ви зазвичай робите кожного дня. Потім спробуйте збільшувати цей показник приблизно на 1000 кроків кожні два тижні. Так, наприклад, якщо зараз ви проходите 3000 кроків щодня, слід поставити мету 4000 кроків на день і дотримуватися її протягом двох тижнів, перш ніж ставити наступну, більш високу мету.

Нагадаємо, вчені виявили, які продукти найкраще знижують рівень цукру у крові.

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.