Пилові кліщі: де вони і як від них захиститися
Наше око їх не бачить, але це не означає, що їх немає, — насправді вони скрізь.
Як-то кажуть, ворога треба знати в обличчя. Тому Телеграм-канал «Досвідчений фармацевт» пропонує познайомитися з пиловими кліщами.
Пилові кліщі — дрібні павукоподібні комахи, що не перевищують розміром 0,1-0,3 мм. Значну небезпеку становлять їхні фекальні виділення, які містять найсильніші алергени.
Вони живуть і розмножуються в фіранках, оббивці матраца, дивана, у ваших килимах, в пилу на шафах, у кутках квартири, на стельових плінтусах і люстрах.
Чим небезпечні пилові кліщі та як із ними боротися?
Медична статистика показує, що майже дві третини дітей із бронхіальною астмою страждають на алергію на кліщів і продукти їхньої життєдіяльності. Йдеться про домашніх пилових кліщів, що проживають також у місцях із тваринним ворсом (подушках, матрацах, килимах), у м’яких меблях і паперових книгах. Таким чином, пилові кліщі — різні організми, які живляться мертвими клітинами та продуктами розкладання.
До 100 кліщів на 1 г пилу — безпечна для людини концентрація, 500 комах на 1 г — може спровокувати астматичний напад, а від 1000 до 2000 — викликати алергію та хронічний нежить.
Як знизити їх концентрацію до припустимої:
✔ Обробляйте всі м’які меблі, постіль, подушки та кофри пароочисником або праскою (кліщі та їхні личинки вмирають при 45 °С), стирайте білизну при високій температурі не менше 30 хвилин.
✔ Частіше робіть вологе прибирання з додаванням дезінфікуючих засобів.
✔ Провітрюйте кімнату хоча б раз на день.
✔ Застилайте постіль не відразу після сну, а через 20 хвилин.
✔ Бодай раз на рік виконуйте масштабне генеральне прибирання.
✔ Періть штори та тюлі кілька разів на рік.
✔ Позбавляйте від пилюки всі стелі та стіни.
Також ми розповідали, чому кропив’яні опіки такі болючі і що з цим можна зробити: радять лікарі.