Прянощі, які корисно додавати в напої зимою: нормалізують тиск та спалюють жир

1 хв на прочитання19 Жовтня 2023, 06:50

Вони допомагають зменшити запалення та захистити від розвитку хронічних хвороб.

Спеції та трави використовуються людьми у всьому світі з давніх часів, причому не тільки в кулінарії, а й у лікувальних цілях.

Кориця містить речовину альдегід, якій притаманні антимікробні та протизапальні властивості. Антиоксиданти, що містяться в прянощах, перешкоджають передчасній загибелі клітин.

Кориця корисна для людей, які страждають на діабет: вона надає напоям і стравам приємного смаку, але не викликає підвищення цукру в крові.

Регулярне вживання кориці може забезпечити значні метаболічні переваги. Дослідження показали, що у людей, які вживали від 1 до 6 г кориці на день протягом 40–90 днів, спостерігалося зниження рівня цукру в крові, ліпідів та артеріального тиску.

У свою чергу, чай з імбиром, у якому присутній алкалоїд капсаїцин, допомагає взимку зігріватися, перешкоджає розладам травлення. Крім того, імбир має протизапальний, антисептичний ефект, а завдяки гінгеролу, що міститься, він спонукає організм активніше виробляти ферменти, що розщеплюють жир.

Також взимку корисно додавати до напоїв кардамон. Крім напоїв, кардамон поєднується із супами, овочевими, м'ясними стравами. Ця пряність забезпечує організм ненасиченими жирними кислотами, аскорбіновою кислотою, вітаміном В6, магнієм, залізом, кальцієм, фосфором, цинком.

Кардамон сприяє відновленню артеріального тиску, нормалізує обмін речовин, налагоджує роботу травної та нервової системи.

При використанні прянощів дуже важливо вживати їх суворо в помірній кількості. До слова, названо найкорисніший фрукт восени, який замінить таблетки.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: