- Головна
- Новини
- Здоров'я
- Медицина за кордоном
- Протести в Білорусі та COVID-19: чому білоруси досі масово не хворіють
Протести в Білорусі та COVID-19: чому білоруси досі масово не хворіють
10 вересня рівно місяць, як почалися мітинги
Уже майже місяць, як білоруси почали виходити на акції протесту проти фальсифікації результатів виборів. Очевидно, що за таких обставин не йдеться про масове дотримання соціальної дистанції та маскового режиму, проте спалаху захворюваності на коронавірус у Білорусі досі не відбулося. Про це свідчать дані сайту Koronavirus-Belarus.com, який відстежує в реальному часі хворих і видужалих від коронавірусу в Білорусі.
«Офіційні джерела інформації в РБ не дають у відкритому доступі кількість заражених коронавірусом по областях у Білорусі. Все, що можна дізнатися – це раз на кілька днів оновлену інформацію про загальну кількість тих, що заразилися по всій країні. У закордонних же джерелах інформації й онлайн-картах поширення коронавірусу можна зустріти тільки застарілу або яка не відповідну дійсності інформацію про кількість заражених коронавірусом у Білорусі», – ідеться на сайті.
Утім, на світовій мапі поширення COVID-19 дані про Білорусь не відрізняються від даних Koronavirus-Belarus.com.
З них так само випливає цифра 7729 випадків на мільйон населення, за останню відому добу 172 нових. Якщо взяти офіційну кількість населення України – 41,98 млн людей – то «на наші гроші» це 700-900 нових випадків за добу. Від початку протестів кількість нових виявлених випадків захворювання на коронавірус у Білорусі коливається в межах 150-190 за добу, добовий рекорд було встановлено 26 серпня – 247 випадків. Графік захворювань на COVID-19 у Білорусі є фактично трьома прямими лініями, на них неможливо побачити, коли саме почалися протести.
Проте так було не завжди. У кінці квітня приріст нових хворих за добу у Білорусі був удвічі більшим, ніж в Україні. Наприклад, за даними Міністерства охорони здоров’я Білорусі, станом на 27 квітня було зареєстровано 826 нових випадків захворювання, а в Україні цей показник становив 392 нові випадки.
Лікар-епідеміолог Олексій Галімський вважає, що причини із досить низькою захворюваністю у Білорусі криються не у заниженій офіційній статистиці, а у системі охорони здоров'я. За його словами, Білорусь фактично вийшла з епідемії, причому значною мірою за рахунок так званих надлишкових лікарняних ліжок, які дають можливість у разі потреби госпіталізувати збільшену кількість хворих.
«У них понад 13 ліжок на тисячу населення, а в нас зараз менше 8-ми», – говорить Олексій Галімський.
Раніше ми розповідали, що Білорусь не вводила карантин, бо може собі дозволити.