Догори
Дати відгук

Професор медицини розповів, чому при коронавірусі КТ є марною

КТ не лише не впливає на хід лікування від COVID, але й наражає пацієнта на ризик розвитку онкології.

2 хв на прочитання25 Листопада 2020, 13:51
Фото ілюстративне Фото ілюстративне
Поділитись:

У багатьох випадках вимірювання кисню в крові пацієнта, хворого на коронавірус, має більше значення в процесі лікування, ніж показники КТ.

Таку думку висловив доктор медичних наук, професор Сергій Дубров

“В цілому, КТ - це суперкласний діагностичний метод. Але, якщо повертатися до теми хворих на коронавірус, то одразу виникає якась неадекватна паніка як серед лікарів, так і серед пацієнтів у тому числі. Основний показник стану хворого у випадку коронавірусу - це рівень насичення гемоглобіну киснем, себто, сатурація. Забезпечити адекватне насичення крові киснем - це основна мета лікування таких пацієнтів. І в цьому КТ навряд чи допоможе”, - сказав Дубров.  

Професор пояснив на прикладах, що є пацієнти, у яких дослідження показують ураження 60 відсотків легень, а ми бачимо у них сатурацію 90. А буває навпаки, коли легенева тканина уражена на 15 відсотків, а пацієнт вже потребує невідкладної жорсткої кисневої підтримки.

Також Дубров засудив тих пацієнтів, які, піддавшись паніці, роблять комп'ютерну томографію мало не тричі на тиждень та вимагають від лікаря, щоб той дивився знімки й відстежував прогрес їхнього стану. Така поведінка підвищує ризик захворіти на онкологію з одного боку та ніяк не впливає на протокол лікування коронавірусу. 

КТ може бути виправдана лише в кількох випадках, коли йдеться про ускладнення з боку дихальних шляхів. Наприклад, пневмоторакс. 

Як ми писали раніше, комп'ютерна томографія для українців стала безкоштовною. Ці дослідження включили до так званого “коронавірусного пакета”. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я