Про продукти, які не варто поєднувати між собою оскільки вони можуть завадити зниженню ваги та спровокувати проблеми із травленням, розповіла експертка у психології зниження ваги, консультант із дієтологічного супроводу та здорового способу життя Олена Кален у своєму Instagram.
Ці рекомендації особливо актуальні під час складання святкових меню напередодні новорічних застіль.
Бобові з м'ясом. Боби та м'ясо — це білок. Але різний за швидкістю засвоєння. М'ясо перетравлюється швидше, ніж боби. У результаті настає момент, коли їжа в різному стані перебуває у шлунку та в кишківнику. Через це може виникати здуття — це говорить про те, що почалося бродіння. Частина поживних речовин із їжі псується та може залишитися у вигляді шлаків у складках кишківника. Це порушить мікрофлору, спричинить запори, дисбактеріоз і стане частиною круглого живота.
М'ясо та бобові краще не їсти разом. А щоб боби краще засвоїлися, їх попередньо вимочуємо.
Картопля та м'ясо. Картопляний крохмаль на фоні білка може спричинити здуття. На м'ясо виділятиметься фермент пепсин, на картоплю — альфа-амілаза. Ці ферменти активізуються в різний час та в різних умовах кислотно-лужного середовища. Картопля почне засвоюватися ще в ротовій порожнині, а м'ясо — у шлунку. Вже перетравлена картопля чекатиме, коли перетравиться м'ясо, та почне бродити. Це викликає здуття та порушення травлення.
Картоплю краще поєднувати з іншими овочами. Прибирати овоч із раціону не треба, це дуже корисна бульба, зауважує експертка.
Солодке та солоне. Наприклад, солоний шоколад. Сіль перебиває смак солодкого. Щоб знайти оптимальний баланс смаку, у напій чи страву додають більше цукру. Але ми цього не відчуваємо та можемо з'їсти чи випити набагато більше, ніж солі. Зайвий цукор відкладається в жирові депо.
Жирне та солоне. Наприклад, солоне сало. Із сіллю ми можемо з'їсти жирного дуже багато. Коли люди починають солити їжу усвідомлено та потроху, то згодом помічають, що жир у раціоні теж скорочується.
До слова, нагадаємо, як швидко позбутися цукрової залежності.