Догори
Дати відгук

Про запас: які продукти здорожчали найбільше під час коронавірусу

Звісно ж, у лідерах - гречка

2 хв на прочитання17 Березня 2020, 20:22
Source: Pixabay Source: Pixabay
Поділитись:

Пандемія коронавірусу серйозно налякала жителів столиці та інших українських містечок. Через страх залишитись без продуктів вони почали масово робити запаси стратегічних продуктів і спустошувати полиці супермаркетів. На які саме товарні позиції зараз є ажіотажний попит та як правильно зберегти харчі і не отруїтись «прострочкою»?

Вітчизняні ринки та супермаркети миттєво відреагували на панічні настрої покупців і підняли ціни на деякі товари. І хоча вчора уряд оприлюднив  перелік продуктів, ціну яких контролюватиме під час карантину, це поки що не дуже рятує від надвитрат.

Лідером подорожчання стала улюблена українцями гречка, яка ще на вихідних коштувала 25, а цього тижня її можна знайти на полицях по 30 і навіть 35 грн за кілограм. Традиційні противірусні цибуля та часник у середньому додали в ціні 30-50%. 

Приміром, минулого тижня цибулю на ринках можна було знайти по 8-9 грн, а зараз уже 12-15; часник у мережевих супермаркетах був по 58-61 грн, а цього тижня уже 90 грн/кг. Лимони від початку робочого тижня злетіли на 12-15%. Приміром, на гуртовому ринку «Шувар» вони пропонуються по 45-55 грн/кг.

Як пояснює ситуацію директор Української Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко, цитрусові, часник та цибуля традиційно дорожчають під час епідемій інфекційних хвороб, і це аж ніяк не стосується дефіциту.

«Крім того, найчастіше порожніють полиці супермаркетів економ-класу, тоді як у мережах із середніми цінами постачання здійснюється регулярно. Перебоїв немає, і не передбачається»,

– заспокоює він читачів GreenPost.

Водночас як запевнив ЗМІ лікар-епідеміолог, начальник ГУ Держпродспоживслужби в Києві Олег Рубан, у Києві з суботи майже 70 інспекторів проводять контроль за умовами зберігання продуктів харчування у супермаркетах та магазинах в умовах поширення коронавірусу SARS-CoV-2 в Україні, а сама служба працює більше місяця над посиленням контролю за харчовими продуктами, які продаються без спеціального пакування. Це стосується, зокрема, сипучих продуктів, хлібобулочних виробів, сирів, м’яса, продуктів, які не піддаються термічній обробці

Олег Рубан запевнив, що майже 90% столичних супермаркетів відмовляються від такої практики, а в разі виявлення подібних фактів закликав киян звертатися зі скаргами до Держпродспоживслужби, адже захворювання коронавірусу - аерозольна інфекція, яка передається повітряно-крапельним шляхом.

Тим не менше, важливо не лише купити, а й добре зберегти придбані продукти.

Топ-5 продуктів зі споживчого кошика українця: правила зберігання

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
ФОТО: ілюстративне
Погода здивує: синоптики прогнозують аномальний грудень
1 хв на прочитання30 хвилин тому
ФОТО: Україна й Азербайджан підписали Меморандум про співпрацю у питаннях захисту довкілля / Міндовкілля
Україна та Азербайджан поглиблюють співпрацю у питаннях захисту довкілля
1 хв на прочитаннягодина тому
Каспійський тюлень. Зображення згенеровано ШІ
На берег Каспійського моря викинуло майже 2 000 мертвих тюленів — ось що відомо про причини смерті
1 хв на прочитання2 години тому
ФОТО: ілюстративне / club4paws.ua
День гуманного суспільства: що передбачає ініціатива?
4 хв на прочитання2 години тому
Міндовкілля відновить систему моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів
2 хв на прочитання3 години тому
Україна інтегрується до міжнародної системи боротьби з ННН-рибальством
1 хв на прочитання4 години тому
Міненерго заохочує бізнес розвивати модель постачання електроенергії
1 хв на прочитання6 годин тому
Вже всьоме за рік: вражаючі кадри виверження вулкана в Ісландії (ВІДЕО)
1 хв на прочитання6 годин тому