Догори
Дати відгук

Виробництво гречки в Україні під загрозою

У порівнянні з попередніми роками площі посіву гречки в Україні у 2019 році скоротились у 2-2,5 рази

2 хв на прочитання15 Березня 2020, 11:36
pixabay pixabay
Поділитись:

За останні 10 років посівні площі під гречкою в Україні значно скоротились, ще складніша ситуація в сегменті насінництва культури. Про це свідчать дані науковців Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН, пише newformat.info. 

"За даними вчених, у порівнянні з попередніми роками площі посіву гречки в Україні у 2019 році скоротились у 2-2,5 рази. Водночас, вирощування елітного і репродукційного насіння зменшилось в 4-6 разів. При цьому, дві третини підприємств, які виробляли якісне насіння гречки внаслідок збитковості цього виду діяльності, відмовились від такого бізнесу", -  йдеться у повідомленні. 

Науковці говорять, що з 18 суб’єктів насінництва, занесених у 2019 році до Державного реєстру виробників насіння, 15 — це наукові установи і підприємства Національної академії аграрних наук України, які виробили 85% від загального обсягу базового і сертифікованого насіння гречки. 

Йдеться також про те, що переважна кількість елітного та репродукційного насіння гречки вироблялась в системі НААН.  

Науковці вважають, що скорочення посівів гречки відбувається через  слабку конкурентоздатність вітчизняної селекції та насінництва, а також  через відсутність державної підтримки цієї галузі. На думку дослідників, грає роль і  низький рівень захисту прав інтелектуальної власності на сорти рослин.

"Якщо такий стан в насінництві гречки продовжуватиметься і надалі, то наслідком буде погіршення якості насіння і, як результат, зниження врожаїв", - вважають науковці Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН.

Як повідомляв GreenPost, через минулу теплу зиму обсяги виробництва у рослинництві України впадуть на 5,1%, найбільший спад обсягів виробництва прогнозується по озимій пшениці – до 24,2 млн т. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.