Догори
Дати відгук

Президента ввели в оману: Міндовкілля дало не ті показники для міжнародної доповіді по клімату

Навряд чи дані для доповіді глави держави на міжнародній арені готували без відома Романа Абрамовського.

4 хв на прочитання16 Грудня 2020, 17:11
Поділитись:

Президент виступив перед представниками 70 держав світу і запевнив, що Україна посилить свою участь у глобальній боротьбі зі зміною клімату та надалі дотримуватиметься взятих на себе зобов’язань щодо ефективної імплементації Цілей сталого розвитку — 2030 і міжнародних кліматичних угод.

Він пояснив, що цьогоріч Україна особливо гостро відчула негативний вплив від зміни клімату: у низці регіонів тривала посуха знищила врожай, на сході країни сталися масштабні лісові пожежі, а на заході — руйнівні паводки.

«Готуючись до Конференції сторін Паризької угоди у Глазго, ми опрацьовуємо другий національно визначений внесок. На цій основі ми розглядаємо ціль з викидів парникових газів у 2030 році в усіх секторах економіки України в діапазоні від 36 до 42 % у порівнянні з 1990 роком, тобто скорочення на 58–64 %», — повідомив Володимир Зеленський.

От тільки із цифрами, які для доповіді Глави держави готувало Міндовкілля, вийшла суперечність.  

Володимир Зеленський озвучив цілі щодо скорочення викидів парникових газів до 2030 року в діапазоні від 36 до 42 % у порівнянні з 1990 роком, які будуть подані Україною як Другий національно визначений внесок України до Паризької угоди (НВВ2)

ЯК БУЛО НАСПРАВДІ: 

Робота щодо підготовки НВВ2 була розпочата ще у 2018 році. Влітку 2020 року Міндовкілля опублікувало Звіт з моделювання та представило чотири сценарії для НВВ2. Діапазон цілей за сценаріями розглядався від 27 % (найамбітніший сценарій) до 46 % (базовий). Для відповідних сценаріїв був підготовлений аналіз необхідних інвестицій, політик і заходів з реалізації.

Розрахунки обговорювалися з ЦОВВ, бізнесом і громадськістю. 

Але для виступу президента Міндовкіллям було надано абсолютно інші цілі та показники. Як відбувався їх розрахунок,  у профільному міністерстві не пояснили.

Елементарне порівняння цифр дозволяє зробити висновок, що розрахунок робився простим арифметичним методом — пошуком середньозваженого (27 % + 46 % = 73 % / 2 = 36,6 %), без аналізу необхідних ресурсів і шляхів досягнення цілей.

На ці цифри звернули увагу експерти та колишні очільники профільного міністерства.

Крім того, президенту не надали інформації, яку доцільно було озвучити на заході такого рівня, зокрема щодо обсягів скорочення викидів, яких уже досягла Україна (друге місце у світі, після США), щодо Стратегії низьковуглецевого розвитку до 2050 року, яку Україна подала 9-ою у світі (інші лідери заявляли своєю майбутньою ціллю тільки підготовку такої стратегії).

Також Володимир Зеленський нічого не сказав про готовність України до співпраці у сфері боротьби зі зміною клімату з іншими країнами та фінансовими інституціями.

Зараз під міністром захисту довкілля та природних ресурсів України Романом Абрамовським захиталося крісло. Так, 15 грудня спікер ВР Дмитро Разумков повідомив, що міністр захисту довкілля та природних ресурсів написав заяву про відставку. Водночас уже 16 грудня представники пропрезидентської фракції «Слуга народу» почали активно запевняти, що Роман Абрамовський далі залишиться на посаді міністра захисту довкілля, оскільки «активно бореться з вирубкою лісів».

Невідомо також, чи знає президент про ситуацію про некоректність його доповіді на Міжнародному саміті кліматичних амбіцій (Climate Ambition Summit). Навряд чи дані для доповіді глави держави на міжнародній арені готували без відома Романа Абрамовського.

До слова, ГО "Екодія" також обурилась виступом Зеленського:

ДОВІДКА: Міжнародний саміт кліматичних амбіцій (Climate Ambition Summit) — 2020 присвячений п’ятій річниці Паризької кліматичної угоди (2015) та підготовці до наступної кліматичної Конференції ООН зі зміни клімату (СОР26), яка відбудеться у Глазго (Велика Британія) у листопаді 2021 року.

Головують на заході прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон, президент Франції Еммануель Макрон, прем’єр-міністр Італії Джузеппе Конте, президент Чилі Себастьян Піньєра та Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш.

Відповідно до статті 4 Паризької угоди сторони мають повідомляти свій національно визначений внесок кожні п’ять років, вказуючи на прогрес у порівнянні з поточним внеском, та відображати максимальні амбіції та можливості у світлі національних обставин. Відповідно до першого національно визначеного внеску України до Паризької угоди наша країна взяла на себе зобов’язання не перевищити 60 % у 2030 році від рівня викидів парникових газів у 1990 році (або скорочення на 40 % показників 1990 року без урахування сектору «Землекористування, зміни в землекористуванні та лісове господарство»).

Відомо, сьогодні Верховна Рада України зняла з порядку денного розгляд звільнення Романа Абрамовського з посади міністра захисту довкілля та природних ресурсів. 

Нагадаємо, учора після ухвалення бюджету  до Ради надійшло дві заяви про звільнення міністрів — Сергія Бессараба (Мінветеранів) та Романа Абрамовського.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Розслідування
На Закарпатті викрили кар'єр з незаконним видобутком корисних копалин : збитки сягають понад 62 мільйони гривень
1 хв на прочитання19 Серпня 2023
UH-60 Black Hawk у польоті. Фото: Jakub Hałun, CC BY-SA 4.0, commons.wikimedia.org
Білоруські гелікоптери перетнули кордон Польщі, про це вже повідомили НАТО
1 хв на прочитання02 Серпня 2023
Фото ілюстративне
Рота безпілотників ЗСУ за два дні знищила російської техніки на мільйони доларів: СБУ викрила зрадника, який намагався переманити військових пілотів на бік РФ
3 хв на прочитання21 Червня 2023
В Україні різко підвищать частину пенсій: коли саме і хто отримає ще 1000 грн
1 хв на прочитання27 Травня 2023
СБУ викрила на Волині компанію, яка постачала в Росію комплектуючі для підводних човнів
2 хв на прочитання24 Травня 2023
На саміті Ради Європи створили реєстр збитків України від агресії РФ
1 хв на прочитання17 Травня 2023
Під час російської окупації Херсона у місті діяло близько 20 катівниць: знайдено тіла двох вбитих чоловіків
2 хв на прочитання03 Березня 2023
Масове поховання в Ізюмі: 122 тіла ще не вдалося ідентифікувати
1 хв на прочитання01 Березня 2023
Більше з GreenPost
25 вересня магнітосфера Землі буде у збудженому стані: до чого готуватися метеозалежним
1 хв на прочитання39 хвилин тому
Невиспаність можна частково компенсувати сніданком: ось що треба з'їсти
1 хв на прочитаннягодина тому
Названо три вітаміни, які призводять до випадіння волосся
1 хв на прочитання2 години тому
Труднощі із засинанням можуть свідчити про наявність серйозних проблем зі здоров’ям: радить фармацевт
2 хв на прочитання7 годин тому
Новий російський ударний дрон-камікадзе «Італмас» має працювати по цілях у глибокому тилу: що відомо про цю зброю
2 хв на прочитання8 годин тому
Вчені назвали вітамін, дефіцит якого викликає головний біль
1 хв на прочитанняВчора
Секс — не єдиний спосіб заразитись інфекціями, які передаються статевим шляхом: консультує гінеколог
9 хв на прочитанняВчора
Секрет кулінарів: що додати до домашнього бургера, щоб він став ще більш апетитним
1 хв на прочитанняВчора