Пʼятниця, 10 Липня 2020
Догори
Дати відгук

Представлені пропозиції перетворення Європи на кліматично нейтральний континент

Єврокомісія представила пропозиції до законодавства ЄС у сфері довкілля, яке має забезпечити перетворення Європи до 2050 року на кліматично нейтральний континент.

3 хв на прочитання05 Березня 2020, 08:45 206
pixabay.com pixabay.com
Поділитись:

За словами президента Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн, кліматичний закон є правовою інтерпретацією  політичних зобов’язань і є основою європейської Зеленої угоди. Він пропонує передбачуваність та прозорість для європейської промисловості та для інвесторів, а також задає напрямок для  "зеленого" зростання. Таке зростання має бути поступовим і справедливим. 

Як повідомляє Укрінформ, разом із цим Єврокомісія представила пропозиції, які на законодавчому рівні закріплюють зобов’язання досягти нульового показника викидів парникових газів до 2050 року. Це буде можливим тільки за умови скоординованих дій на рівні ЄС і країн-членів.

Наразі, кліматичний закон містить механізми оцінки досягнутого прогресу, зокрема, виконання членами ЄС національних планів у сфері розвитку енергетики і кліматичних заходів, регулярні доповіді Європейського агентства з охорони довкілля та узагальнення наукових даних про кліматичні зміни та їх вплив.

Досягнутий прогрес буде переглядатися кожні п’ять років, відповідно до глобальних цілей, визначених Паризькою кліматичною угодою.

"Єврокомісія також визначить нові цілі ЄС щодо скорочення шкідливих викидів до 2030 року. Вже у червні 2021-го на основі досягнутих результатів вона уточнить додаткові показники скорочення шкідливих викидів до 2030 року", - йдеться у повідомленні.

Єврокомісія оцінюватиме ефективність заходів,  а країни будуть зобов’язані виконувати відповідні рекомендації та надавати обґрунтовані пояснення, якщо не зможуть цього зробити. Єврокомісія, таким чином, буде оцінювати та корегувати траєкторію досягнення цілей щодо зменшення шкідливих викидів у період 2030-2050 рр.

"ЄК започатковує громадські консультації щодо нового Європейського кліматичного пакту. Це широка ініціатива, яка дає можливість висловитися та зробити внесок у розробку оновлених кліматичних дій усім громадянам Євросоюзу та ключовим учасникам процесу. Такі публічні консультації будуть відкритими 12 тижнів", - ідеться у повідомленні.

Зазначається, що результат громадського обговорення буде використаний для уточнення параметрів Європейського кліматичного пакту. Він має бути започаткований до Конференції ООН з кліматичних змін, наміченої на листопад 2020 року в Глазго.

Довідково:

Європейський зелений курс не є "угодою" ні за формою, ні за змістом. Це – стратегія і програма дій вищого органу виконавчої влади в ЄС. Конкретні політики та заходи, передбачені ЄК, включають:

  • прийняття низки стратегій (розумної секторальної інтеграції, промислової стратегії, плану дій з кругової економіки, реформування будівельної галузі, стратегії розвитку ВЕС на морях, стратегії щодо хімічних речовин, стратегії щодо біорізноманіття);
  • ухвалення "Кліматичного закону" та нових редакцій регламентів і директив у сферах енергетичного оподаткування, транспорту, сільського господарства, відходів;
  • фінансові інструменти, зокрема механізм так званого "справедливого переходу".

Нагадаємо, активна боротьба за чисте повітряспонукала європейські країни до масової відмови від споживання вугілля в промисловості, видобуток та спалювання якого “відповідає” за дві третини викидів парникових газів.  

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.