Субота, 11 Липня 2020
Догори
Дати відгук

Пожежі знищили 5% Чорнобильського заповідника

За попередніми оцінками постраждало 11,5 тис. га південно-західної частини заповідника, що складає близько 5 % території Заповідника. З них приблизно 35 % − ліси, 55 % − перелоги, 10 % − водно-болотні угіддя

2 хв на прочитання30 Квітня 2020, 20:27 197
Фото: @Денис Вишневский Фото: @Денис Вишневский
Поділитись:

Директор Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника Олександр Галущенко повідомив, що під час пожеж у зоні відчуження постраждало приблизно 5% території Чорнобильського заповідника. 

"За попередніми оцінками постраждало 11,5 тис. га південно-західної частини заповідника, що складає близько 5 % території Заповідника. З них приблизно 35 % − ліси, 55 % − перелоги, 10 % − водно-болотні угіддя", − зазначив він.

Тварини й птахи

За словами науковця Дениса Вишневського тварини великих та середніх розмірів і птахи уникнули вогню, проте найбільше постраждали маленькі представники фауни: мишоподібні гризуни, амфібії, рептилії, комахи.

Що стосується флори, то внаслідок інтенсивного горіння були втрачені та пошкоджені певні рослинні угрупування.

Враховуючи, що 95 % території Чорнобильського заповідника не пошкоджено вогнем, то копитні та травоїдні тварини знайшли корми тут.

"Проте, на деяких територіях через вогняну стихію обмежена та подекуди відсутня кормова база для тварин. Тому працівники Заповідника та волонтери-зоозахисники взялися до тимчасової підгодівлі тварин у зоні навколо згарищ, аби компенсувати втрату їх кормових угідь", -  зазначається у повідомленні.

Співробітники Заповідника зафіксували, що стадо коней Пржевальського мігрувало до промислової зони ЧАЕС.

Ландшафт

Як зазначають екологи, відкриті ландшафти відновлюються швидко і можливо вже через місяць згарища забуяють густою травою, куди із часом повернеться більшість тварин, які покинули ці території під час пожеж.

За словами співробітників  заповідника, частину пройдених вогнем територій   планують використовувати як наукові полігони для вивчення процесів відновлення екосистем та особливостей розподілу й депонування радіонуклідів після пожеж.

Нагадаємо, пожежі в зоні відчуження тривали з 4 квітня.  Серед   причин виникнення і тривалості лісових пожеж експерти називають не тільки посуху, але   і  ліквідацію ключових галузевих лісопожежних установ, відсутність системних антипожежних досліджень,  відсутність державного фінансування охорони лісів від пожеж в Україні, тощо. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.