- Головна
- Новини
- Енерго
- Викопне паливо
- Врятувати шахтарів: у Кабміні заявили про виконання всіх обіцянок
Врятувати шахтарів: у Кабміні заявили про виконання всіх обіцянок
Кабмін прийняв відповідне рішення, яке допоможе забезпечити збалансованість електроенергетичної галузі
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що уряд виконує зобов’язання перед українськими шахтарями щодо отримання заробітної плати вчасно та в повному обсязі.
"Ми підтримали вугледобувну галузь та повертаємо для роботи тисячі шахтарів", - сказав очільник Уряду під час засідання Антикризового енергетичного штабу, що відбувся 19 червня. Про це інформує Урядовий портал.
У свою чергу в.о. Міністра енергетики Ольга Буславець нагадала, що Кабмін прийняв відповідне рішення, яке допоможе забезпечити збалансованість електроенергетичної галузі, що, в свою чергу, відновить роботу шахт.
За словами Буславець, нинішня ситуація склалася через недотримання низкою компаній визначених показників Прогнозного балансу видобутку електроенергії в травні та на початку червня поточного року, а також через заміщення обсягів споживання вугілля вітчизняного видобутку природним газом, що використовується генеруючими компаніями ТЕС для виробництва електричної енергії.
"Як наслідок призупинилася робота шахт, шахтарі вимушено простоюють, заробітна плата їм затримується, що призводить до зростання соціально-економічної напруженості у вугільних регіонах", - сказала міністерка.
Для вирішення цієї проблеми 17 червня Кабінетом Міністрів України було затверджено розроблене Міністерством енергетики Розпорядження «Про забезпечення паливної збалансованості електроенергетичної галузі України та безпеки постачання електричної енергії», яке призведе до збільшення попиту на вугільну продукцію вітчизняного видобутку, завантаження державних вугледобувних підприємств та зменшення державних дотацій державним шахтам, збереження робочих місць в кризовий період та виконання зобов’язань з виплати заробітної плати шахтарям.
Як писав GreenPost, в Україні є 33 державні шахти, на яких працює понад 36,3 тисячі осіб.
Нагадаємо, Кабмін встановив пріоритетне використання вітчизняного вугілля для виробництва електроенергії тепловою генерацією та ініціював підписання спільної заяви про наміри між урядами України та ФРН про енергетичне партнерство. Проте експерти сперечаються у тому, що є насправді стоїть за підтримкою гірняків: «галузевий лобізм» чи порятунок енергетичного комплексу.