- Головна
- Новини
- Енерго
- Викопне паливо
- «Потрібні надійні й дешеві джерела енергії»: ФРН блокує відновлення «Північних потоків», але ситуація досі складна
«Потрібні надійні й дешеві джерела енергії»: ФРН блокує відновлення «Північних потоків», але ситуація досі складна
Екологічніше качати газ трубопроводами, ніж перевозити в скрапленому вигляді танкерами?

Уряд Німеччини на чолі з канцлером Фрідріхом Мерцем активно підтримує пропозицію Європейського Союзу щодо заборони будівництва газопроводів «Північний потік», що з'єднують Росію з Німеччиною. Це рішення прийнято після нещодавніх повідомлень у ЗМІ про можливе відновлення цих трубопроводів.
Як повідомляє Financial Times, уряд Мерца схвалив заборону в рамках майбутнього раунду санкцій ЄС проти Росії. За словами трьох джерел, близьких до справи, канцлер «прагнув придушити будь-які внутрішні дебати щодо доцільності потенційного відновлення» газопроводів. Одним із чинників, що спонукали Мерца до цього кроку, стали публікації про те, що російські й американські бізнесмени, пов'язані з Кремлем, намагаються відновити роботу трубопроводів. Включення «Північного потоку» до санкційного списку ЄС «потенційно знімає політичну проблему» для Мерца.
Обмеження ЄС будуть спрямовані проти Nord Stream 2 AG — швейцарської компанії, якій належать трубопроводи, — а також проти будь-яких інших компаній, що можуть брати участь у їхньому перезапуску й експлуатації. Хоча Берлін не має прямого державного контролю над жодним із чотирьох трубопроводів (три з яких відключені після пошкодження вибухами у 2022 році), для будь-якої активації газового з'єднання Берлін також повинен буде видати сертифікат.
У березні ЗМІ вже фіксували непрямі ознаки того, що Росія готується до відновлення «Північних потоків», зокрема, через активність компанії, яка раніше займалася обробкою труб для цих газопроводів. Також з'ясувалося, що влада Німеччини, Росії та США обговорювала відновлення поставок нафти трубопроводом «Дружба» до Німеччини.
Колишній канцлер Шредер знову виступає за «Північний потік-2»
На тлі цих подій колишній канцлер Німеччини Герхард Шредер знову виступив на захист газопроводу «Північний потік-2». У листі до парламентської слідчої комісії він написав, що економіці Німеччини потрібні надійні та дешеві джерела енергії, а «зелена» енергетика поки не може конкурувати з природним газом. За його словами, екологічніше качати газ трубопроводами, ніж перевозити в скрапленому вигляді танкерами.
Шредер також згадав, що розмовляв із президентом Росії Володимиром Путіним про можливість відновити газопровід «Північний потік-2». Варто зазначити, що Герхард Шредер, як голова наглядової ради компанії Nord Stream 2 AG, вже двічі викликався для надання свідчень перед слідчою комісією, але не з'явився, посилаючись на стан здоров'я.
Більше новин читайте на GreenPost.







