Поліція розслідує багатомільйонну розтрату "кіотських" грошей, отриманих КНУ – ЗМІ
Правоохоронці вважають, що утеплення опорних колон з фасаду будівлі не впливає на теплові втрати
14 липня за матеріалами Служби безпеки України Національна поліція відкрила провадження через розтрату 60 мільйонів гривень, які Київський національний університет імені Тараса Шевченка отримав від уряду Іспанії згідно з «Кіотським протоколом», про це повідомляє Радіо Свобода. Загалом на утеплення, кондиціонери та закупівлю іншого обладнання виділили 172 мільйони гривень.
Кіотський протокол – міжнародна угода про обмеження викидів в атмосферу парникових газів. Головна мета угоди: стабілізувати рівень концентрації парникових газів в атмосфері на рівні, який не допускав би небезпечного антропогенного впливу на кліматичну систему планети.
Як повідомляється, у 2018 році тодішнє Міністерство екології та природних ресурсів України та КНУ імені Тараса Шевченка уклали договір, який передбачає ремонт навчальних корпусів факультету кібернетики та механіко-математичного факультету. Мова йде про термомодернізацію будівель, утеплення стін, даху, заміну вікон та дверей, модернізацію та повну автоматизацію внутрішніх інженерних систем. Вартість робіт на факультеті кібернетики сягала 94 мільйонів гривень, а на механіко-математичному факультеті – 80 мільйонів гривень.
Водночас за вказівкою керівництва КНУ ім. Т. Шевченка було розроблено новий проєкт з ремонту зазначених корпусів, оформлений декількома додатковими угодами з додатками, який не погоджений з іспанською стороною та Міністерством екології та природних ресурсів України.
Правоохоронці вважають, що новий проєкт передбачає проведення робіт, в яких відсутня будь-яка необхідність і які не відповідають вимогам використання коштів за «Кіотським протоколом». Зокрема, це утеплення опорних колон з фасаду будівлі, які розміщені назовні та не впливають на теплові втрати.
GreenPost надіслав інформаційні запити: до КНУ ім. Т. Шевченка з проханням детально роз’яснити ситуацію; до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, щоб з’ясувати, як міністерство контролювало використання коштів (реалізацію проєкту), чи здійснювався аудит, або яким чином здійснювався контроль; та у Національну поліцію, щоб дізнатися, як іде слідство і чи є підозрювані. Ми будемо інформувати вас про перебіг цієї справи.