Після " червоного цвітіння" сніг в Антарктиді позеленів (відео)
Фахівці не виключають: якщо температура буде підвищуватися, низовини Антарктиди можуть залишитися без снігового покриву
Антарктида зеленіє в міру того, як клімат теплішає. Про це пишуть міжнародні ЗМІ з посиланням на дослідження вчених Університету Кембриджу та Британської Антарктичної служби.
Через те, що на планеті стає тепліше, навіть в Антарктиді в талій воді почали цвісти водорості. Нагадаємо, раніше в Антарктиді було зафіксоване «цвітіння снігу», але червоного кольору. Наразі, зелену поверхню вже видно з космосу.
Can we please just realize that we are lighting a fuse to the only livable habitat for our crazy species?
— The.Bestest.Thinker (@BestestThinker) May 21, 2020
Antarctica's weird green snow set to spread as world warms https://t.co/aLppDSt9yE from @akooser pic.twitter.com/sI9mgwcxqP
Площа цвітіння становить приблизно 2 кв. км. Це майже 1700 окремих осередків. Водорості поширені в тих районах, де середня річна температура становить трохи вище 0°С.
Зелені острови
Об'єктом вивчення був Антарктичний півострів - смуга землі, яка виступає від берега льодового континенту у напрямку до Південної Америці. Скупчення водоростей помітні переважно на його західному березі, а дві третини з них - на островах, розсипаних вздовж узбережжя.
Uh... Shackleton reported the presence of green algae in Antarctica in 1911... 109 years 120 ppm CO2 ago.
— Steve Milloy (@JunkScience) May 20, 2020
But... climate change narrative.https://t.co/tucGnAIuSU
В цілому мікроводорості покривають площу майже в два квадратних кілометри. Це означає, що вони щорічно споживають близько 500 тонн двоокису вуглецю, що, як підрахували вчені, відповідає викидам від 875 тисяч середньостатистичних автомобільних поїздок в Британії.
Для процвітання цим організмам необхідно достатня кількість води в рідкому стані, тому вони зустрічаються на снігових ділянках, де температура не падає набагато нижче нуля.
Climate change is turning Antarctica's snow green.
— AJ+ (@ajplus) May 20, 2020
Scientists say record warming is causing algal blooms — a natural part of the ecosystem — to grow bigger than usual, creating "green snow" that is visible from space.
(?: Matthew Davey/Cambridge University) pic.twitter.com/GGueDiVDth
Вони також сильно залежать від наявності тюленів, пінгвінів і антарктичних птахів, таких як поморники та домініканські чайки, чиї екскременти є джерелом потрібного водоростям азоту та інших речовин.
Warming temperatures are causing the snow to turn green in Antarctica https://t.co/62y99WCogT pic.twitter.com/ekhPI8acuv
— Reuters (@Reuters) May 21, 2020
Майбутнє Антарктиди
Фахівці не виключають: якщо температура буде підвищуватися, низовини Антарктиди можуть залишитися без снігового покриву. Тоді через відсутність талої води та сльоти пропадуть і водорості.
Відомо, аналіз супутникових даних виявив приголомшливі втрати льоду лише за кілька місяців аномально високих температур навколо північного полюса.