В Антарктиді цвіте сніг
Забарвлення снігу дають мікроскопічні снігові водорості.
"Наші вчені їх визначили під мікроскопом як хламідомонади Chlamydomonas nivalis. Водорості розмножуються спорами, які не бояться екстремальних температур і зберігаються в снігу протягом всієї тривалої зими. Коли погодні умови стають сприятливими (а зараз в Антарктиді якраз літо), спори починають проростати. Оскільки, крім зеленого пігменту - хлорофілу, їхні клітини містять ще й червоний каротиновий шар, на снігу виникають червоні плями ніби від малинового джему", - розповідають полярники.
Також каротиновий шар захищає водорості від ультрафіолетового випромінювання. Таке «цвітіння снігу» сприяє зміні клімату. Адже через червоно-малинове забарвлення сніг менше відбиває сонячного світла та швидше тане. Як наслідок — у ньому утворюється дедалі більше яскравих водоростей.
"З настанням холодів хламідомонада готується до зимового спокою і «цвітіння» снігу припиняється", - говорять науковці.
За словами українських полярників таке явище, як цвітіння снігу крім Антарктиди, можна спостерігати також в Арктиці, в Альпах та інших високогірних екосистемах.
GreenPost повідомляв, що простягаючись на 14 мільйонів км2 (приблизно вдвічі більше, ніж Австралія), Антарктида холодна, вітряна і суха. Середньорічна температура коливається від близько -10°C на узбережжі Антарктики до -60°C у найвищих частинах. Проте 6 лютого в Антарктиці зафіксували рекордні +18.3°C тепла.
- Вчені виявили теплу воду під «льодовиком судного дня» в Антарктиді
- Українські полярники показали тюленів, які живуть в Антарктиді