Догори
Дати відгук

Рівень моря за два місяці піднявся на 2.2 міліметра

Все через танення Гренландії

2 хв на прочитання19 Березня 2020, 16:46
pixabay pixabay
Поділитись:

Минулорічне літо було настільки теплим, що Гренландія втратила 600 мільярдів тон льоду - достатньо, щоб підняти рівень моря на 2,2 міліметри лише за два місяці, пише The Guardian.

Аналіз супутникових даних виявив приголомшливі втрати льоду лише за кілька місяців аномально високих температур навколо північного полюса. Минулий рік був найгарячішим для Арктики, при цьому щорічний мінімальний об'єм морського льоду в регіоні є другим найнижчим серед зафіксованих.

На відміну від відступу морського льоду, втрата наземних льодовиків безпосередньо спричиняє зростання рівня моря, що впливає на прибережні міста в усьому світі. Вчені підрахували, що величезний крижаний покрив Гренландії втратив в середньому 268 мільярдів тонн льоду за 2002-2019 роки - менше половини від того, що розтануло минулого літа. Для порівняння округ Лос-Анджелес, в якому проживає понад 10 мільйонів жителів, споживає 1 мільярд тон води на рік.

"Ми знали, що минулого літа в Гренландії було особливо тепло, танув кожен кут крижаного покриву, але цифри величезні", - зазначила Ізабелла Великонья, професорка наук про земну систему у Каліфорнійському університеті Ірвайн і головна авторка дослідження, яке базується на вимірах супутникової місії Nasa Gravity Recovery and Climate Experiment та її модернізованим наступником - Grace Follow-On.

Льодовики тануть у всьому світі через глобальне потепління, спричинене кліматичною кризою, яку спровокувала людина. Лід відбиває сонячне світло, а коли він відступає, то темні поверхні під ним  поглинають ще більше тепла, викликаючи подальше прискорення танення.

Гренландія втрачає лід у сім разів швидше, ніж це було у 90-х роках. Через це близько 400 мільйонів людей перебувають під загрозою затоплення щороку до кінця століття.

Найновіші дослідження виявили, що Антарктида - найбільший крижаний покрив на Землі - також втрачає масу з шаленою швидкістю, хоча останні роботи Каліфорнійського університету та NASA виявили певні нюанси.

"В Антарктиді масові втрати на заході протікають непомітно, що є дуже поганою новиною для підвищення рівня моря. Але ми також спостерігаємо масовий приріст в Атлантичному секторі східної Антарктиди, спричинений збільшенням снігопаду, що допомагає пом’якшити величезне збільшення масових втрат, які ми спостерігали за останні два десятиліття в інших частинах континенту", - зазначила Великонья.

Дослідження додатково проілюструвало екзистенційну небезпеку, яку спричиняє швидке глобальне потепління навіть тоді, коли увага світу захоплена пандемією коронавірусу.

Найважливіші переговори про клімат мають відбутися пізніше цього року у Глазго, хоча хвиля скасувань через коронавірус може підірвати ці зусилля.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
Зображення згенеровано ШІ
Вага кредитної картки: людина з'їдає 5 г мікропластику на тиждень — дослідження
4 хв на прочитання42 хвилини тому
Фото: «Ландшафтний дизайн»
Цікава ідея простого дренажу для дощової води — кам’яна доріжка від ринви
3 хв на прочитання5 годин тому
Жорстоке поводження з конем на Буковелі: прокуратура розпочала розслідування
На Закарпатті розпочато розслідування жорстокого поводження з конем на Буковелі
1 хв на прочитанняВчора
Зариблення на Миколаївщині: у водосховище випустили 300 тисяч мальків коропа, товстолобика та амура
На Миколаївщині випустили у водосховище 300 тисяч мальків цінних видів риб
1 хв на прочитанняВчора
Знайдено новий спосіб перетворення токсичних "вічних хімікатів" на цінний матеріал
1 хв на прочитанняВчора
Перші гранти на розвиток переробних підприємств від Мінекономіки
2 хв на прочитанняВчора
Риба-довгожитель Північної Америки живе понад 100 років і не старіє
5 хв на прочитанняВчора
Всесвітній день водних тварин: тривожні сигнали з акваторії українських морів через отруєння
2 хв на прочитанняВчора