Догори
Дати відгук

Рівень моря за два місяці піднявся на 2.2 міліметра

Все через танення Гренландії

2 хв на прочитання19 Березня 2020, 16:46
pixabay pixabay
Поділитись:

Минулорічне літо було настільки теплим, що Гренландія втратила 600 мільярдів тон льоду - достатньо, щоб підняти рівень моря на 2,2 міліметри лише за два місяці, пише The Guardian.

Аналіз супутникових даних виявив приголомшливі втрати льоду лише за кілька місяців аномально високих температур навколо північного полюса. Минулий рік був найгарячішим для Арктики, при цьому щорічний мінімальний об'єм морського льоду в регіоні є другим найнижчим серед зафіксованих.

На відміну від відступу морського льоду, втрата наземних льодовиків безпосередньо спричиняє зростання рівня моря, що впливає на прибережні міста в усьому світі. Вчені підрахували, що величезний крижаний покрив Гренландії втратив в середньому 268 мільярдів тонн льоду за 2002-2019 роки - менше половини від того, що розтануло минулого літа. Для порівняння округ Лос-Анджелес, в якому проживає понад 10 мільйонів жителів, споживає 1 мільярд тон води на рік.

"Ми знали, що минулого літа в Гренландії було особливо тепло, танув кожен кут крижаного покриву, але цифри величезні", - зазначила Ізабелла Великонья, професорка наук про земну систему у Каліфорнійському університеті Ірвайн і головна авторка дослідження, яке базується на вимірах супутникової місії Nasa Gravity Recovery and Climate Experiment та її модернізованим наступником - Grace Follow-On.

Льодовики тануть у всьому світі через глобальне потепління, спричинене кліматичною кризою, яку спровокувала людина. Лід відбиває сонячне світло, а коли він відступає, то темні поверхні під ним  поглинають ще більше тепла, викликаючи подальше прискорення танення.

Гренландія втрачає лід у сім разів швидше, ніж це було у 90-х роках. Через це близько 400 мільйонів людей перебувають під загрозою затоплення щороку до кінця століття.

Найновіші дослідження виявили, що Антарктида - найбільший крижаний покрив на Землі - також втрачає масу з шаленою швидкістю, хоча останні роботи Каліфорнійського університету та NASA виявили певні нюанси.

"В Антарктиді масові втрати на заході протікають непомітно, що є дуже поганою новиною для підвищення рівня моря. Але ми також спостерігаємо масовий приріст в Атлантичному секторі східної Антарктиди, спричинений збільшенням снігопаду, що допомагає пом’якшити величезне збільшення масових втрат, які ми спостерігали за останні два десятиліття в інших частинах континенту", - зазначила Великонья.

Дослідження додатково проілюструвало екзистенційну небезпеку, яку спричиняє швидке глобальне потепління навіть тоді, коли увага світу захоплена пандемією коронавірусу.

Найважливіші переговори про клімат мають відбутися пізніше цього року у Глазго, хоча хвиля скасувань через коронавірус може підірвати ці зусилля.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
ФОТО: ілюстративне
Погода здивує: синоптики прогнозують аномальний грудень
1 хв на прочитання23 хвилини тому
ФОТО: Україна й Азербайджан підписали Меморандум про співпрацю у питаннях захисту довкілля / Міндовкілля
Україна та Азербайджан поглиблюють співпрацю у питаннях захисту довкілля
1 хв на прочитаннягодина тому
Каспійський тюлень. Зображення згенеровано ШІ
На берег Каспійського моря викинуло майже 2 000 мертвих тюленів — ось що відомо про причини смерті
1 хв на прочитаннягодина тому
ФОТО: ілюстративне / club4paws.ua
День гуманного суспільства: що передбачає ініціатива?
4 хв на прочитання2 години тому
Міндовкілля відновить систему моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів
2 хв на прочитання3 години тому
Україна інтегрується до міжнародної системи боротьби з ННН-рибальством
1 хв на прочитання4 години тому
Вже всьоме за рік: вражаючі кадри виверження вулкана в Ісландії (ВІДЕО)
1 хв на прочитання6 годин тому
Якщо залишилися зайві бетонні блоки: креативні ідеї (ФОТО)
2 хв на прочитання12 годин тому