- Головна
- Новини
- Еко
- Тварини & рослини
- Після австралійських пожеж вченим вдалося відродити рідкісну рослину
Після австралійських пожеж вченим вдалося відродити рідкісну рослину
Рідкісну рослину, що загинула в австралійських пожежах, вдалося врятувати завдяки банку насіння
Банк насіння Королівських ботанічних садів Кью виявився дуже доречним, коли з’ясувалося, що представник рідкісної флори знаходиться на межі вимирання після спустошливих пожеж в Австралії 2019 року, повідомляєВВС.
Банк насіння Королівських ботанічних садів Кью врятував рідкісну рослину, яка, здавалося, зникла з лиця Землі після австралійських пожеж.
Королівські ботанічні сади Кью – всесвітньо визнаний ботанічний дослідний і навчальний центр. Там зберігається і найбільша в світі колекція живих рослин і чималий банк насіння. Millennium Seed Bank зібрав під своїм дахом насіння більше 38 000 рослин з усього світу, які перебувають на межі зникнення, щоб зберегти їх для нащадків. Банк продовжує поповнюватися, і недавно прийшов на допомогу вимираючого виду рослин в Австралії. Вченим вдалося відродити фіолетову конюшину.
Glycine latrobeana (конюшина Гліцин, фіолетовий конюшина) відноситься до роду соєвих і сімейства бобових і виростає тільки в Австралії та Тасманії. Це невелика багаторічна трав’яниста рослина з листям, яке нагадує звичайну повзучу конюшину. Листя округлі і згруповані в три листочка (трилисті). Відмінною особливістю є прилистки, які мають яйцеподібну форму і обгорнуті навколо стебла. Невеликі гілки мають забарвлення відтінків від пурпурного до рожевого.
Ще до страшних австралійських пожеж рослину було заявлено як зникаючу, однак після того, як вогонь дістався до містечка Кудла-Крік на Аделаїдських пагорбах, він знищив величезну територію, що вважалася основним середовищем існування цього виду флори.
Неможливо точно визначити, скільки саме рідкісних рослин загинуло, проте пожежа з легкістю могла поставити вид на грань вимирання. На щастя, на допомогу прийшов Millennium Seed Bank.
Нагадаємо, що руйнівні лісові пожежі, що вражали Австралію з вересня 2019 року, завдали країні серйозної шкоди: згоріло понад 10,5 мільйонів гектарів лісу, загинуло понад мільярд тварин. Біля 400 млн тон вуглецю «викинули» пожежі в Австралії