- Головна
- Новини
- Енерго
- Ринок пального
- Підпільний нафтозавод у Кривому Розі виробляв тонни фальсифікату
Підпільний нафтозавод у Кривому Розі виробляв тонни фальсифікату
Бюро економічної безпеки викрило незаконне виробництво бензину та дизелю, яке реалізовувалось через мережу місцевих АЗС.

Бюро економічної безпеки України викрило в місті Кривий Ріг незаконний нафтопереробний завод, який щодоби виробляв понад 100 тонн фальсифікованого бензину та дизельного пального. Про це повідомив керівник детективів БЕБ Олександр Ткачук під час зустрічі з представниками Нафтогазової асоціації України.
За даними слідства, підпільне виробництво було обладнано на території промислового підприємства. Там незаконно виготовляли дизельне пальне та бензин марок А-95 і А-92. Для збільшення обсягів виробництва пальне змішували з нафтовими компонентами низької якості, що не відповідало жодним державним стандартам.
Реалізація контрафактного пального здійснювалася через мережу місцевих автозаправних станцій, які мали відповідні ліцензії. Наразі БЕБ перевіряє підстави видачі цих ліцензій. Встановлено, що АЗС подавали до Державної податкової служби нульову звітність, а також використовували підроблені договори, товарно-транспортні накладні, сертифікати та паспорти якості.
Детективи БЕБ провели понад 20 обшуків на території заводу та в мережі автозаправних станцій, де зафіксували факти продажу неякісного пального, відсутність документів про його походження та сертифікатів якості. Крім того, виявлено порушення у роботі АЗС, зокрема відсутність реєстраторів розрахункових операцій, невидача чеків покупцям та неофіційне працевлаштування операторів.
Під час слідчих дій було виявлено та вилучено документи, чорнові записи, готівкові кошти та пальне на загальну суму понад 4 мільйони гривень. Олександр Ткачук також зазначив, що нафтопереробний завод та його співробітники вже фігурували в кримінальних провадженнях БЕБ, одне з яких раніше було передано до суду.
Наразі триває досудове розслідування за статтями Кримінального кодексу України, що передбачають відповідальність за незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів. Процесуальне керівництво здійснюють прокурори Офісу Генерального прокурора, оперативний супровід забезпечують співробітники Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України.
Більше новин читайте на GreenPost







