Догори
Дати відгук

Піднятися на гору Фудзі тепер коштуватиме $27, і знадобиться тест

Японія посилює обмежувальні заходи, щоб вберегти знаменитий вулкан та природу довкола нього від надмірного втручання людини.

2 хв на прочитання25 Березня 2025, 13:12
Фото: гора Фудзі (Японія) / Jonhap NA Фото: гора Фудзі (Японія) / Jonhap NA
Поділитись:

Гора Фудзі – об'єкт Світової спадщини ЮНЕСКО, знамените місце і символ Японії – зазнає все більшого тиску через високу популярність сереж туристів. Вулкан і природне середовище довкола нього перетвориося на «гору сміття», переповнену мільйонами туристів, пише CNN.

Щоб покращити ситуацію, префектури Сідзуока і Яманаші, у районі яких розміщена гора, ввели нові правила перед сезоном підйомів 2025 року, що триває з липня по вересень.

Кожен, хто збирається підніматися на Фудзі, повинен буде сплатити 4 000 єн ($27) за дозвіл. Також потрібно буде забронювати час для підйому онлайн, оскільки на гору допустять лише 4 000 осіб на день.

Це вдвічі більше, ніж у 2024 році, коли було введено перший обов'язковий «туристичний податок». До цього була лише рекомендована добровільна пожертва в 1 000 єн з людини.

«Застосування комплексних заходів безпеки для підйому на Фудзі дозволить зберегти цю національну спадщину для майбутніх поколінь», – заявив губернатор Яманаші Котаро Наґасакі.

Однак переповненість – не єдина проблема. Деяким гостям, які вже відвідали вулкан, знахобилася медична допомога. Оскільки вони обрали неправильний одяг, наприклад, сандалі чи відкрите взуття, або не мали з собою достаньо обладнання і води.

У відповідь на це префектура Сідзуока, звідки починаються три з чотирьох стежок на Фудзі, ввела додаткові вимоги. Туристи повинні пройти короткий курс з безпеки та місцевих правил, а також скласти тест для підтвердження знань.

Інша обмеження стосується часу перебування на горі. З 14:00 до 3:00 щодня гору закривають для всіх, хто не ночує в гірських хатах. Ці хати доступні для оренди для тих, хто вирішить залишитися на ніч.

Все більше туристичних об'єктів у Японії намагаються знайти баланс між доходами від іноземних туристів і проблемами, викликаними перенаселеністю.

Інші популярні місця Японії, як храм Іцукуші́ма або зимове містечко Отару, також застосовують заходи для управління натовпами туристів.

Проблеми з надмірним потоком туризму не обмежуються Японією. Всього за кілька тижнів з’явилося кілька гучних інцидентів за участю відвідувачів, включаючи випадок з американкою, яка викрала дитинча вомбатів, чоловіка, який проніс живу черепаху в штанах, та інші.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
Фото: «Ландшафтний дизайн»
Секрети сучасного ландшафтного дизайну: як створити стильний і невибагливий сад на невеликій ділянці (ФОТО)
3 хв на прочитання04 Липня 2025
Швейцарська АЕС Лайбштадт. Фото взято з Вікіпедії
«Гарячий атом» — Швейцарія зупинила блок АЕС через аномальну спеку
2 хв на прочитання04 Липня 2025
Вибух на Житомирщині: у повітрі виявили перевищення шкідливих речовин
У повітрі біля епіцентру вибуху на Житомирщині зафіксовано перевищення шкідливих речовин
1 хв на прочитання3 години тому
Незаконні рубки на 57 млн грн: на Тернопільщині підозрюють керівників лісгоспу
Рубки на 57 млн грн: ДБР повідомило про підозру керівництву лісгоспу на Тернопільщині
1 хв на прочитання9 годин тому
На Донеччині деревину з вигорілих лісів використають для фортифікацій - Шмигаль
1 хв на прочитання11 годин тому
Відмовтеся від поліетиленових пакетів. Хоча б на день
2 хв на прочитання18 годин тому
Європу чекає пекло — синоптики очікують на аномальну спеку за 40 °C
4 хв на прочитання19 годин тому
Волотиста гортензія — королева саду, що підкорює серця: топ-10 сортів для вашого маленького раю (ФОТО)
3 хв на прочитаннядень тому
Більше з GreenPost