Підірвані траси, заміновані мости та обстріляні будинки: з якою шкодою заколотники з ПВК «Вагнер» залишили Росію
Путін пробачив Пригожину та найманцям незаконного формування всі руйнування.
Заколотники з ПВК «Вагнер» залишили Росію, завдавши їй суттєвих збитків і руйнувань. Про це розповідають «Важливі історії».
У Ростові-на-Дону техніка бунтівників пошкодила 10 км2 дорожнього полотна, найбільше постраждав Будьонівський проспект. Мер міста Олексій Логвиненко запевняє, що робітники впораються з дефектами за 2 дні.
Вартість робіт невідома. У травні, наприклад, Дирекція з будівництва об'єктів транспортної інфраструктури замовляла (роботи) щодо усунення пошкоджень асфальту на дорогах Ростова на 8 млн рублів. Площа робіт не вказана, але з кошторису можна припустити, що за 8 млн. планували відремонтувати менше 1 км2 доріг.
Також у Ростові найманці обстріляли з автоматів будівлю «Ростелекому», збитки невідомі.
У селі Єлизаветівка Воронезької області після перестрілки заколотників та армії постраждали 19 домоволодінь, повідомив голова Павлівського району Максим Янцов. Ступінь пошкодження будинків невідома, влада регіону не розміщувала нових держзамовлень на усунення наслідків стрілянини. Заколотники почали виходити із регіону лише сьогодні, 25 червня. В області діє режим КТО, він досі не знятий.
Таблоїд Baza писав, що у Воронезькій області найманці ПВК збили два вертольоти та літак, загинули четверо льотчиків. Близький до ВКС РФ телеграм-канал Fighterbomber також опублікував кілька відео, на яких видно бомбардування доріг Воронезької області авіацією РФ та наслідки розривів. Загалом, за даними цього каналу, у боях із ПВК «Вагнер» загинули 13 російських льотчиків.
У Липецькій області під час марш-кидка заколотників також перекопали автомагістралі. З регіону найманці ПВК теж виходять лише сьогодні. Влада планує заасфальтувати дороги заново, скільки на це піде коштів — невідомо.
На федеральних трасах «Дон» і «Крим» у Підмосков'ї, Тульській, Калузькій і Ростовській областях досі діють обмеження та утруднений рух, повідомляє телеграм-канал «Говорить НеМосква». При цьому влада запевняла, що обмеження буде знято. У Москві та Підмосков'ї також досі діє режим КТО. На шляху руху колон бунтівників до Москви дороги перекривали фурами та машинами комунальників. Ці заслони найманці просто зносили. Один із мостів через Оку заміновано, і проїхати ним досі не можна, пише RTVI з посиланням на місцевого жителя.
Армія Росії також зазнала втрат у техніці: три вертольоти Мі-8 радіоелектронної боротьби, один транспортний Мі-8, і два ударних вертольоти Ка-52 та Мі-35М, а також літак-командний пункт Іл-22М та два броньовики КамАЗ і «Тигр». ПВК «Вагнер» втратили два УАЗи, один КамАЗ та броньовик «ВПК-Урал».
Президент Росії Володимир Путін пробачив Євгену Пригожину та найманцям незаконного формування всі ці руйнування. Кримінальну справу про військовий заколот (до 20 років колонії) проти Пригожина припинили, а бойовиків «Вагнера» не переслідуватимуть «з поваги» до їхніх фронтових «заслуг», заявили в Кремлі.
Сам Пригожин піде до Білорусі, заявив прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков. При цьому, де зараз лідер озброєних бунтівників, ніхто не знає. Глава незаконного формування «не на зв'язку», заявили у його прес-службі.
Також нагадаємо, що за останню добу у зіткненнях з ПВК «Вагнер» загинули 15 російських військових — кремлівські ЗМІ.