Догори
Дати відгук

Персонал тубдиспансеру у Львові влаштував коридор ганьби, у Києві лікарі психлікарні вийшли на мітинг (відео)

Під час імплементації другої черги реформи психіатрична та протитуберкульозна служби опинилися під найбільшою загрозою.

3 хв на прочитання19 Травня 2020, 17:12
Поділитись:

Медики львівського протитуберкульозного диспансеру, який після впровадження другого етапу медреформи мають закрити та звільнити більше 200 людей, влаштували флешмоб.  

Вони записали відповідне відео, звернувшись до чиновників центральної та місцевої влади. Його розмістила на своїй сторінці в Facebook одна з лікарок медзакладу Світлана Косик.«Ми вибирали вас не для того, щоб ви позбавляли нас наших робочих місць. Ми наймали вас за наші бюджетні кошти не для того, щоб ви отримували мільйонні зарплати і багатотисячні премії, а нам не виплачували навіть наші мізерні заробітні плати. Ви служите для українських людей. І позбавляєте їх права на достойну медичну службу. Позбавляєте права вибору лікаря і лікувального закладу», - кажуть лікарі, яких цитує Главком.

За даними медиків, диспансер ліквідують рішенням Львівської обласної ради № 874 від 10 вересня 2019 року. За їхніми словами, раніше в ході оптимізації припинило існування дитяче стаціонарне відділення, його перенесли до згаданого Центр легеневого здоров'я. Тепер воно розташоване в корпусі, де знаходяться стаціонарні відділення для дорослих, в яких «лікуються хворі з бактеріовиділенням, з широкою лікарською стійкістю, і пацієнти з поєднанням туберкульозу/ВІЛ-інфекцією, що представляє реальну загрозу для дітей». 

У Києві протестує медичний персонал психіатричної лікарні. Медичному закладу не вистачає коштів після другого етапу медреформи.

Лікарі та медсестри КП "Психіатрія"  сьогодні  вийшли на масову акцію протесту. Після впровадження другого етапу медреформи, фінансування медичної установи скоротилося на дві третини. Не вистачає навіть на закупівлю ліків, не кажучи вже про забезпечення харчування, нормальних побутових умов і для зарплати лікарям.

В той же час очільник МОЗ Максим Степанов, сьогодні вранці  під час брифінгу повідомив, що під час імплементації другої черги реформи психіатрична та протитуберкульозна служби опинилися під найбільшою загрозою.

Степанов звинувачує реформування служби його попередниками. Ніби то вони занизили тариф на лікування пацієнтів, через що психіатрична служба опинилась на межі знищення через недофінансування галузі - від мінус 50% до мінус 80% порівняно з минулим роком.

"Найстрашніше в цьому, що у нас у багатьох спеціалізованих психічних лікарнях є близько 22 тисяч хворих, які мають хронічні психічні захворювання. Тобто це люди, які втратили соціальні зв'язки, вони повинні перебувати під наглядом медичних працівників. Зрозуміло, що якщо лікарня отримує менше на 80% фінансування, то це означає практично закриття цієї лікарні", — наголосив керівник МОЗ.

Нагадаємо, GreenPost неодноразово звертав увагу на те, що українські тубдиспансери опинились на межі закриття. Тільки протягом січня-лютого 2020 року було зафіксовано 4,5 тисячі нових хворих, а 20 тисяч українців на той момент вже боролися із хворобою.

На початку травня Президент Володимир Зеленський записав відеозвернення, в якому заявив, що другий етап медреформи буде переглянутий. Він аргументував це тим, що масово закриються лікарні й будуть звільнені лікарі.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.