Перегляд телевізора збільшує ризик утворення тромбів — дослідження
Фізична активність не усуває підвищеного ризику утворення тромбів, пов’язаного з тривалим переглядом телевізора.
Перегляд телевізора протягом чотирьох годин на день або більше збільшує ризик утворення тромбів у людини. Про ці результати дослідження, опублікованого в середу Європейським журналом превентивної кардіології, розповідає United Press International.
Згідно з аналізом понад 130 000 дорослих у віці 40 років і старше, сидіння перед телевізором в середньому чотири години або більше на день пов’язане з підвищенням на 35 % ризику утворення тромбів у порівнянні з 2,5 годин або менше, показали дані.
«Результати нашого дослідження також показали, що фізична активність не усуває підвищеного ризику утворення тромбів, пов’язаного з тривалим переглядом телевізора», – сказав співавтор дослідження доктор Сетор Кунутсор, старший викладач Брістольського університету в Англії.
Науковець радить робити перерви в перегляді телевізора — «стояти і потягуватися кожні 30 хвилин або їздити на велотренажері», а також «уникати шкідливих перекусів».
Кунуцор та його колеги досліджували зв'язок між переглядом телевізора та венозною тромбоемболією, або ВТЕ, — станом, який включає емболію легеневої артерії (згусток крові в легенях) і тромбоз глибоких вен (тромб у глибоких венах, зазвичай у ногах).
Учасники дослідження не мали в анамнезі ВТЕ і самостійно повідомляли про середню кількість щоденного часу перегляду телепередач.
За словами дослідників, із понад 130 000 учасників трьох досліджень у 964 розвинувся ВТЕ.
Дані показали, що ті, хто дивиться телевізор чотири години або більше на день, мали в 1,35 рази більше шансів на розвиток ВТЕ, ніж респонденти, які рідко або ніколи не дивляться.
Кілька останніх досліджень виявили подібний ризик.
«Результати показують, що
Тривалий перегляд телепередач включає іммобілізацію, що є фактором ризику ВТЕ — кров накопичується у ваших кінцівках, а не циркулює, і це може спричинити утворення тромбів», — сказав Кунутсор.
Також ми писали, що для збереження реноме доказової медицини краще визнати помилку в діагнозі, ніж недоказовий фактор зцілення — експерт.