- Головна
- Новини
- Здоров'я
- #Коронавірус 2019-nCoV
- Пекіну дають зрозуміти, що можна розглянути й інші версії появи COVID-19, тому краще згорнути допомогу РФ — експерт
Пекіну дають зрозуміти, що можна розглянути й інші версії появи COVID-19, тому краще згорнути допомогу РФ — експерт
Версія з недопросмаженим кажаном уже не така релевантна.
Знову піднімаючи тему походження COVID-19, Китай намагаються застерегти від небажаних політичних кроків. У цьому переконаний військовий журналіст, головний редактор сайту «Кримінальні новини Ізраїлю» Сергій Ауслендер.
Він нагадує, що ще півтора роки тому американська розвідка говорила, що джерело коронавірусу, швидше за все, природне, і не дуже зрозуміло, як він «перескочив» на людину. Тепер же Wall street Journal, з посиланням на джерела, пише, що з'явилася інша версія: вірус створили в лабораторії Уханя, і він «утік» із лабораторії.
«Не те щоб китайці (з огляду на кількість померлих від ковіду у них) спеціально створювали біологічну зброю, пише видання, просто щось порушили — і COVID-19 вирвався на волю з відомими наслідками», — говорить Ауслендер.
Він вважає, що таким чином Пекіну дають зрозуміти, що «версія з недопросмаженим кажаном вже не така релевантна», а отже, можна розглянути й інші, а це матиме наслідки (зокрема юридичні), «тому давайте акуратніше з військовою допомогою Росії». Адже в іншому разі Китаю загрожують позови «на кілька трильйонів», які доведеться виплачувати дуже довго.
«Захід перестав грати в ці ігри з переговорами/розмовами, переконаннями та вмовляннями в стилі пані Меркель (треба з ними розмовляти, треба дати їм зберегти обличчя), а перейшов до агресивної політики — Старий Світ вищирився на диктатури, показуючи їм, що попри всю цю демократичну бюрократію має достатньо важелів, аби сильно ускладнити всіляким відморозкам життя», — говорить Ауслендер.
Нагадаємо, Росія веде переговори з Китаєм про постачання безпілотників-камікадзе: чи варто українцям напружуватися.
Окрім того, американські санкції — це м'ясорубка, з якої можна вибратися тільки у вигляді фаршу: експерт про перспективи Китаю.